Генеральна прокуратура України в межах розслідування справ Майдану повідомила про підозру 300 особам, з них 19 отримали обвинувальні вироки суду. Про це в програмі «Право на владу» повідомив заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Віктор Чумак.
«Генеральною прокуратурою повідомлено про підозру 300 осіб, з них 33 — високопосадовці, 163 працівники органів внутрішніх справ, в тому числі 19 слідчих, 14 прокурорів, 10 суддів та 50 цивільних осіб, яких називали, так би мовити, тітушками», — сказав він.
Чумак додав, що до суду скеровано 80 обвинувальних актів щодо 174 осіб.
За його даними, 20 осіб за результатами судового розслідування були визнані винуватими у вчиненні кримінальних правопорушень, 19 з яких отримали обвинувальні вироки.
Крім того, іншими правоохоронними органами оголошено про підозру ще 145 особам, з яких 27 отримали вироки.
Як інформував ZAXID.NET, наразі слідство у справах Майдану зупинене, у Держбюро розслідувань створили спеціальний підрозділ для їх розслідування, але справи ще перебувають у ГПУ, їх мають передати упродовж трьох місяців. Утім Рада не ухвалила поправку до закону про ДБР, яка б дозволила слідчим з ГПУ, які займаються справами Майдану, перейти до ДБР і продовжити роботу.
Адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану. Йдеться про правку, яка б дозволила перевести без конкурсу або за спрощеною процедурою слідчих ГПУ, які займались справами Майдану, до ДБР.
21 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.