ГПУ розслідує законність освоєння ₴19 млрд рефінансування у «Приватбанку»

ГПУ розслідує законність освоєння  ₴19 млрд рефінансування у «Приватбанку»
Посадовців «Приватбанку» підозрюють у виведені через схему 19 млрд грн у 2014 році, призначених на рефінансування кредитів фізосіб

Головне слідче управління Генпрокуратури проводить розслідування щодо заволодіння службовими особами «Приватбанку» коштами Нацбанку, виділеними на рефінансування в особливо великих розмірах. Про це йдеться у відповідній ухвалі Печерського райсуду Києва від 29 липня.

Згідно з судовими матеріалами, встановлено, що службові особи «Приватбанку», зловживаючи службовим становищем, упродовж 2014 року заволоділи коштами НБУ в сумі понад 19 млрд грн, виділеними на рефінансування «Приватбанку», застосувавши певну схему.

За даними «Економічної правди», службові особи «Приватбанку» під заставу майнових прав на товар видали кредити в сумах від 18 до 73 млн доларів 42 підприємствам, які підконтрольні ТОВ «Агропромтехнологія», ТОВ «Альфатрейд», ТОВ «Вегаторг», ТОВ «Веста-компані», ТОВ «Віалінт», ТОВ «Віглон», ТОВ «Віітелла» та ін. Ті в свою чергу уклали сумнівні угоди, здійснивши 100% передплату, та перерахувавши вказані грошові кошти на рахунки нерезидентів: «Teamtrend Limited», «Trade Point Agro Limited», «Collyer Limited», «Rossyan Investing Corp», «ZAO Ukrtransitservice Ltd», «Milbert Ventures Inc.», з метою нібито отримання товарів. Однак поставка товарів до цього часу не відбулася. Грошові кошти до теперішнього часу не повернуті.

Таким чином службові особи «Приватбанку» не забезпечили виконання відшкодування можливих збитків унаслідок невиконання чи неналежного виконання умов кредитних договорів.

У сторони обвинувачення є достовірні данні, що вищезазначені кошти в сумі понад 19 млрд грн. були перераховані 42 резидентами України на шість розрахункових рахунків нерезидентів-продавців, що знаходяться в банківській установі «PrivatBank Cyprus Branch».

Під час досудового розслідування встановлено, що резидентом України ТОВ «Інкерія» укладено контракт з нерезидентом України: «ZAO Ukrtransitservice Ltd» на рахунок якого здійснило 100% передплату за сиру нафту.

Рахунок зазначеного нерезидента України - компанії «ZAO Ukrtransitservice Ltd», на який були перераховані кошти від вищезазначених підприємств, знаходяться в «PrivatBank Cyprus Branch 3 Kallipoleos Avenue, Geogas Tower, Office 301, 303, CY1055 Nicosia, Cyprus SWIFT: PBANCY2N».

У коментарі Finbalancе «Приватбанк» заявив, що інформація (навіть про саму можливість «виведення» рефінансування НБУ) – не відповідає дійсності.

«В ситуації політичної кризи і військових дій на Сході України ліквідна позиція банку природно погіршилася, спостерігався значний дефіцит коштів на коррахунку, пов`язаний зі зниженням обсягів коштів на рахунках фізичних і юридичних осіб, який Приватбанк в повному обсязі зміг компенсувати за рахунок власних коштів і наданого НБУ рефінансування (за опублікованими НБУ даними, рефінансуванням були оплачені тільки 0,38 грн з кожної гривні вкладів, які були зняті, на відміну від державних і деяких комерційних банків). Тобто виводити просто не було чого», – зазначили в банку.

Крім того, у «Приватбанку» пояснили, що згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук