ГПУ заперечила, що її бази даних обслуговує фірма, власником якої є росіянин

ГПУ заперечила, що її бази даних обслуговує фірма, власником якої є росіянин
Генеральна прокуратура України

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ підтвердило, що відповідно до наявних документів, компанія «Летограф ІТ Консалтинг і послуги Україна» є українською компанією, якій авторські права на програмний продукт належать з 2011 року.

Про це у п'ятницю, 30 січня, повідомляється у прес-службі Генеральної прокуратури України.

"Цей факт підтверджується наданими під час проведення закупівлі свідоцтвами про реєстрацію Державним департаментом інтелектуальної власності України авторських прав на програмні модулі, що входять до складу системи "Єдина система статистики та аналізу" (ЄССА)", - йдеться у повідомленні.

Однак у відомстві вважають, що хибне уявлення, яке склалося у ЗМІ про те, що ТОВ «Летограф ІТ Консалтінг і Послуги Україна» начебто має широкий доступ до баз даних з обмеженим доступом, демонструє непрофесійний погляд на принципи розробки програмного забезпечення, де чітко розмежовується система управління базами даних та сама база даних.

"По-перше, статистична інформація, яка міститься в ЄССА, не має офіційно встановлених обмежуючих грифів доступу, більше того, розміщується на офіційному веб-порталі Генеральної прокуратури України у відкритому доступі, і те, що її гіпотетичний витік може привести до негативних наслідків загальнодержавного рівня, не має під собою жодних підстав. По-друге, управлінням забезпечення роботи інформаційних систем, адміністрування мереж та зв’язку Генпрокуратури вжиті вичерпні заходи інформаційної безпеки, які унеможливлюють несанкціонований доступ до системи та бази даних ЄССА, в тому числі і розробником, а адміністрування ЄССА здійснюється виключно фахівцями відомства", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час супроводження інформаційної системи розробники мають доступ лише до тестової версії системи ЄССА, де містяться виключно тестові дані. Усі доопрацювання вносяться в робочу систему лише співробітниками Генеральної прокуратури.

В Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ також запевнили, що співробітники ТОВ «Летограф ІТ Консалтінг і Послуги Україна» до будь-яких інших інформаційних систем Генеральної прокуратури України доступу не мають, а одним з критеріїв залучення вказаної компанії стало те, що вона на сьогодні є єдиним розробником програмного забезпечення для формування статистичної звітності на основі реєстрації первинних документів в органах прокуратури України усіх рівнів, починаючи з районного.

У Генпрокуратурі впевнені, що надійність системи була неодноразово підтверджена під час численних хакерських атак протягом 2014 року.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що обслуговувати бази даних Генпрокуратури з обмеженим доступом до кінця 2015 року буде компанія, яку СБУ ще у 2012 році підозрювало у можливому завданні шкоди національній безпеці. Як виявилося, засновником ТОВ «Летограф ІТ Консалтинг і послуги Україна» є росіянин Гліб Лукін та болгарська компанія «Нікеа Топ 906», засновником якої є той же Лукін.

Гліб Лукін також володіє російськими компаніями «Летограф» і «Летограф ІТ консалтинг і послуги». Крім того, він входить до складу ради директорів ВАТ «Особливе конструкторське бюро Салют», яке є учасником федеральної цільової програми «Розвиток оборонно-промислового комплексу Російської Федерації на 2011-2020 роки».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук