Греція схвалила угоду з кредиторами на €86 млрд

СвітЮлія Поліковська, 14 серпня 2015950
Греція схвалила угоду з кредиторами на €86 млрд

У п’ятницю, 14 серпня, парламент Греції після дискусій до пізньої ночі схвалив угоду з кредиторами на €86 млрд. Про це повідомила Європейська правда з посиланням на грецьке видання Kathimerini.

За таке рішення проголосували 222 депутати, проти висловилися 64 парламентарі та ще 11 утрималося.

Суперечки щодо нової угоди тривали в парламенті практично всю ніч. Власне, дебати щодо того, чи варто приймати пакет фіндопомоги, який вимагає ще більше заходів жорсткої економії та економічних реформ, розпочалися лише в 3:45 ранку (за місцевим часом).

«Я не шкодую, що вибрав компроміс»,  – заявив прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас, виступаючи в парламенті.

«Сьогодні закривається перший цикл жорсткого, болючого, виснажливого процесу, який розпочався 25 січня з утворенням цього уряду. Сьогодні ми маємо абсолютно новий економічний і політичний ландшафт, і, базуючись на цьому факті, ми можемо планувати наступний день», – зазначив він.

Водночас, за словами Ціпраса, угода  з кредиторами була «вимушеним вибором».

У п’ятницю Єврогрупа має затвердити це рішення, що дасть змогу ратифікувати його національним парламентам країн єврозони.

Нагадаємо, у ніч на 16 липня парламент Греції ухвалив законопроект, необхідний для отримання допомоги від кредиторів. Більшість депутатів підтримали законопроект «Термінових заходів для проведення переговорів і укладення угоди з Європейським механізмом підтримки (ESM)», прийняття якого є умовою відновлення надання ліквідності грецьким банкам і початку нової програми допомоги для порятунку економіки країни.

23 липня грецькі парламентарі ухвалили другий закон про проведення реформ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук