Громадські активісти розроблятимуть стратегію розвитку Сихова

13:49, 20 липня 2017

У Львові «Інститут міста» започатковує проект, спрямований на створення стратегії розвитку Сихова. Для цього проведуть соціологічне дослідження, яке має виявити профіль сихівчан, їхні потреби та запити, а також проведуть серію тренінгів для громадських активістів, які хочуть розвивати громаду та змінювати громадські простори на Сихові. Про це повідомив менеджер «Інституту міста» Максим Терлецький.

За його словами, для розробки локальної стратегії Сихів вибрали невипадково: громадські активісти уже реалізували кілька проектів успішно, зокрема Сквер гідності та Майстерню міста, і самі заявляють, що хочуть напрацювати єдиний документ, який засвідчуватиме стратегічні цілі та інструменти перетворення та зміни їхньої громади.

«Уже зараз зрозуміло, що саме громада Сихова має великий потенціал у процесі неформальної міської децентралізації. Вони хочуть самоідентифікуватися, показати себе», – зазначив Максим Терлецький.

Він повідомив, що під час соціологічного дослідження «Соціальний профіль району: потенціал до громадотворення, проблеми та потреби мешканців» опитають 600 мешканців Сихівського району. Опитування має на меті визначити стан відносин між сусідами на Сихові, рівень громадської активності мешканців району, як сихівчани себе ідентифікують, межі громади, її потреби, запити. Результати дослідження оприлюднять наприкінці серпня.

Тим часом з 27 липня до 9 серпня для групи із 20 активістів проведуть серію тренінгів, яка має підвищити рівень їх знань у сфері належного врядування, місцевого самоврядування, стратегічного планування, публічного та проектного менеджменту. Для участі у тренінгах для сихівчан уже відкрили реєстрацію.

Опісля розпочнеться розброка Стратегії розвитку мікрогромади Сихова із залученням усіх зацікавлених сторін. Максим Терлецький зазначив, що у стратегії враховуватимуть результати згадуваного соціологічного дослідження. Крім цього, ведуться перемовини, щоб врахувати результати напрацювань Літньої школи для молодих науковців і дослідників «Сихів: простори, пам’яті, практики», яку 13-27 серпня організовує Центр міської історії Центрально-Східної Європи.

За словами менеджера проекту, громадським активістам допоможуть реалізувати пілотний проект, який відповідатиме цілям розробленої стратегії. Зокрема це може бути екскізний проект перетворення одного з громадських просторів.

Додамо, проект фінансується посольством Великобританії в Україні в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує громадянська мережа «ОПОРА» у співпраці з «Інститутом міста».