На Сихові у Львові відкрили Cквер Гідності. Це перший у місті громадський простір, який створили завдяки ініціативі місцевих мешканців. Спочатку вони відстояли територію від забудови, потім самі розробили проект і за підтримки міської влади втілили його у життя.
Півтора роки тому захаращений сквер на проспекті Червоної Калини об'єднав десятки небайдужих сихівчан. Вони постали проти забудови зеленої зони, в якій хотіли звести торговий центр. Люди не тільки відстояли сквер, але й вдихнули у нього нове життя. Створюють тут ідеальний, на їхню думку, громадський простір. 346 місць для сидіння, пандуси і тактильне покриття для людей з вадами зору.
«За цей рік нам вдалося замінити мощення, поставити нову плитку, в тому числі тактильну. Ми повертаємо на місце 8 лавок і 4 смітники, які були тут встановлені за кошти мешканців минулого року, які ми зняли на час оновлення. Також ми поставили три нових круглих лавки», - розповідає співзасновник ГО «Кращий Сихів» Андрій Рущик.
Також висадили 16 нових дерев. Це не все, що хочуть зробити у сквері. Та бракує грошей, їх будуть збирати серед сихівчан. А найбільш затратні роботи взяло на себе місто.
«Орієнтовна вартість проекту 2,5 мільйони гривень. Цього року було виділено 700 тисяч на цей проект. Решта робіт будуть продовжені наступного року», - наголосив заступник голови Сихівської райадміністрації Володимир Івасюк.
Чиновники не приховують – цей проект не вдалося б втілити, якби не згуртованість та небайдужість людей. Тому й називається зелена зона відповідно – Сквер Гідності. Та боротьба за громадський простір - триває.
«Питання з незаконною забудовою ще не вирішене. Далі тривають суди, земля перебуває в оренді людини, яка хоче будуватися, аж до січня 2020 року. Відповідно ніхто не знає, як воно буде розвиватись далі, тому для нас такий важливий етап, що так багато вдалося», - каже голова ГО «Кращий Сихів» Наталія Піпа.
Роботи у сквері ще багато. Зокрема, не придумали, як облаштувати площу перед 98-ю школою, яка також має стати частиною нового громадського простору.
«Це буде відкрита площа, яка буде слугувати як простір для різних шкільних подій, тут можна буде проводити відкриті уроки. Я не можу зараз розкрити всі карти, бо обговорення ще триває, але ми б хотіли, щоб ця територія вона була атрактивною, привабливою», - розповідає архітектор Маркіян Максим'юк.
Та навіть незакінчений сквер школярам дуже до вподоби.
«Тут була тільки трава і декілька лавочок. Не дуже гарно було, а зараз стало дуже гарно», - каже школярка Анна-Марія.