Громадські активісти зірвали слухання щодо розвитку парку «Знесіння»

Опісля частина активістів провела збори, під час яких висунула вимогу заборонити будь-яке будівництво на «Знесінні»

14:05, 19 вересня 2017

У понеділок, 18 вересня, у Львівській міськраді мали відбутися громадські слухання оновленого проекту організації території парку «Знесіння». На слухання прийшло близько 200 людей. Проте вони завершилися невдовзі після реєстрації учасників.

Одразу після озвучення теми громадських слухань, громадська активістка, заступниця голови громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко запропонувала містянам обрати головуючого та секретаря слухань з представників громадськості, керуючись Статутом територіальної громади Львова, а не діючим Тимчасовим порядком проведення громадських слухань.

«Ми зібралися, щоб проголосувати проти будь-якого будівництва на Знесінні, я не вірю, що вони [представники Львівської міськради] поставлять таке питання на голосування», – заявила Олеся Дацко.

Після короткої наради із директором департаменту містобудування ЛМР Сергієм Коровайником, в. о. директора парку «Знесіння» Мар’яною Задорожною, секретарем постійної депутатської комісії з екології та природокористування Оксаною Динік, Орест Файфурка та працівники відділу громадського партнерства забрали списки зареєстрованих, організаційні документи та демонстраційні матеріали слухань та покинули залу засідань.

«Статут Львова у редакції від 2002 року взагалі не передбачав проведення громадських слухань з ініціативи мешканців, тому й був пізніше прийнятий Тимчасовий порядок, що регламентує їх проведення. Мешканці відмовилися керуватися ним, тож громадські слухання зірвані. Мені довелося їх закрити. Про це я повідомлю постійну депутатську комісію законності, депутатської діяльності та свободи слова», – прокоментував Орест Файфурка.

На самочинних зборах 82 їх учасники обрали головуючого, секретаря, лічильну комісію та затвердили регламент. До слова запросили архітектора Степана Тупіса. Він пояснив, що перший проект організації території парку «Знесіння» був розроблений у 1995 році. У 2013 році департамент містобудування Львівської міськради, відповідно до вимог законодавства, замовив оновлення цього проекту.

«Територія, яка була виділена у користування парку «Знесіння» є незмінною, його межі є чіткі. Зовнішні межі парку закріплені держактом від 1995 року. Оновлений проект організації парку передбачає розширення заповідної зони та рекреаційної зони. Також він ставить вимогу врегулювання меж між об’єктами, які є на «Знесінні», врегулювання меж між землекористувачами, орендарями тощо. Передбачене також упорядкування території парку шляхом розвитку мережі проектованих доріжок та алей», – розповів архітектор.

Схема маршрутів на «Знесінні», запропонована ПП «Архново»

Відповідно до оновленого проекту, заповідна зона парку має становити – 37,7 га (12,1%), зона регульованої рекреації – 109,4 га (35,1%), зона стаціонарної рекреації – 15,7 га (5%), господарська зона – 149,3 га (47,8%).

У пояснювальній записці до оновленого Проекту організації території парку «Знесіння» викладено низку змін до планувально-функціональної структури парку. Зокрема, проект реорганізації простору парку передбачає забудову на сформованих на його схилах вулицях. Так передбачене «продовження забудови вулиці Заклинських із запроектованим спорткомплексом», а на вул. Старознесенській запропоновано «закласти вулицю готелів-котеджів та ряду блокованих житлових будинків готелю для гостей міста. Передбачена також автостоянка на дотичних до промислової зони територіях».

Після спілкування з архітектором, і його пояснень, що під забудову рекомендовано ті ділянки парку, які на сьогодні не є заповідними та через діяльність людей втратили історико-культурне значення, учасники зборів більшістю ухвалили свою резолюцію.

Учасники громадських зборів із розмитим правовим статусом вимагають:

Відхилити оновлений проект організації простору парку «Знесіння»;

Заборонити на його території будь-яке нове котеджне, готельне, житлове будівництво;

Провести відкритий конкурс на посаду директора парку «Знесіння»;

Виконавчим органам Львівської міськради та органам Держземкадастру виконати рішення суду у справі №81371616, за яким присвоїти усім землям парку «Знесіння» статус земель історико-культурного призначення із кодом 0804, що накладає заборону на будь-яке будівництво;

Запропонувати ЛМР вилучити для суспільних потреб шляхом викупу об’єкти на вул. Довбуша, 15;

Запропонувати ЛМР вилучити земельну ділянку на вул. Харківській, 44, а Спілці автомобілістів взамін надати іншу ділянку.

Також учасники зборів запропонували департаменту містобудування Львівської міськради замовити новий проект організації парку «Знесіння». Протокол та резолюцію цих зборів подадуть до Львівської міськради через один із ЦНАПів.

Наприкінці зборів директор департаменту містобудування ЛМР Сергій Коровайник запевнив, що міська влада одностайна з мешканцями міста у питанні збереження парку «Знесіння», і так само вболіває за його розвиток.

За його словами, представники міської влади на зборах почули думку громади, і далі будуть вирішувати як її врахувати.

«Попередньо я бачу два шляхи: або корегувати запропоновуй оновлений проект організації простору парку, або замовляти новий. Такий проект дійсно необхідний, і на це необхідні бюджетні кошти, тож ми будемо вирішувати, в який спосіб далі продовжувати цю роботу», – сказав він.