Гройсман доручив Мінкультури та Держкіно розібратися із вирізаними з фільму про Стуса сценами

11 серпня

Прем'єр-міністр Украйни Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури та Держкіно «розібратись» із ситуацією щодо фільму про українського поета Василя Стуса, з якого «зникли» сцени із персонажем Медведчуком. Про це йдеться у дописі на офіційній сторінці прем'єра у Facebook.

«Про ситуацію зі зйомками фільму про Василя Стуса. Неприпустимо, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно і підміняти історичну правду на вигідну будь-кому. [...] Тому я доручаю керівництву Мінкульту та Держкіно в максимально стислі терміни зібрати авторів фільму та громадськість аби розібратись і зробити все можливе, щоб в стрічці історія мого земляка - справжнього патріота і борця за волю України Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повністю і без перекручувань», – зазначено в заяві Володимира Гройсмана.

Як пише «Детектор медіа», голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив, що «якщо в процесі виробництва фільму вносяться корегування в сценарій, [...] це повністю зона відповідальності продюсера, режисера і автора сценарію».

У коментарі «Громадському радіо» він заявив, що «вважає неприпустимим» видалення сцен про Віктора Медведчука в фільмі.

За словами Іллєнка, Держкіно вже розпочало перевірку фільму про Стуса, на виробництво якого виділяло гроші. Також голова Держкіно наголосив, що автори фільму вирізали сцени з Медведчуком після того, як отримали державні гроші.

«У сценарії, який виграв конкурс і отримав державне фінансування, сцени з адвокатом Василя Стуса були присутні та займали значне місце за обсягом і змістом. Якщо ці сцени з фільму зникнуть, то постане питання, що такий фільм буде не відповідати тій концепції, яка отримала підтримку і державне фінансування. Ніякі зміни в сценарії автори і продюсери фільму з Держкіно не погоджували, і до Держкіно з цього приводу не зверталися», - розповів він.

Як відомо, навколо зйомок фільму з робочою назвою «Птах душі» про українського поета Василя Стуса здійнявся скандал, коли стало відомо, що зі сценарію були вилучені сцени за участі персонажа на ім’я Віктор Медведчук.

«Птах душі» – це метафорична історія, що розповідає про останні дні життя геніального українського поета-шістдесятника Василя Стуса та про його загадкову смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985 року. Фільм розповість про становлення Стуса як поета та борця за українську культуру, а також про марні спроби радянської влади спокусити поета продати душу за «свободу».

Показати «Птаха душі» планують в січні наступного року.

Нагадаємо, Василь Стус був вдруге заарештований 1980 року, визнаний особливо небезпечним рецидивістом та засуджений на 10 років примусових робіт і до п'яти років заслання. Він відмовився від призначеного йому адвоката Віктора Медведчука, намагаючись самотужки здійснити свій захист. За це Стуса вивели із зали суду, а вирок зачитали без нього.

Адвокатом Віктора Медведчука затвердили, попри чисельні протести поета. Суд проходив за зачиненими дверима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького