Гройсман заявив, що без підвищення цін на газ Україна не отримає міжнародних кредитів

23 серпня

Україна визнає свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом у підвищенні цін на газ, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час брифінгу в Луцьку.

«Питання про підвищення цін на газ дуже непросте. Ви знаєте, що є зобов’язання [перед МВФ] про те, що ціни на газ зростатимуть в умовах підвищення світових цін на газ. Я вже рік цю ситуацію стримую... Однак наразі стоїть питання про чергове підвищення», – сказав прем’єр-міністр, слова якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що підвищення цін на газ є запорукою продовження залучення фінансування на міжнародних ринках.

«Ця вимога виникла тому, що нам потрібна робота із зовнішніми запозиченнями», – пояснив прем'єр.

Як відомо, з липня 2017 року Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправданим.

За словами джерела агенції «Інтерфакс-Україна» в уряді, за цей час українська сторона запропонувала МВФ вже не менше восьми варіантів зміни формули ціни на газ, які дозволили б уникнути «непідйомного для звичайних громадян» підвищення ціни, на якому наполягає фонд. Однак позиція фонду є досить жорсткою, оскільки уряд минулого року ухвалив рішення про таке підвищення газових цін, що надало б можливість Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовився від його виконання. Востаннє уряд відклав питання про підвищення ціни на газ 30 травня.

Директор-розпорядник Фонду Крістін Лаґард 19 червня 2018 року заявила, що виконання передумови щодо цін на газ, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми. За її словами, дві інших передумови – внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищий антикорупційний суд і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Порошенко звільнив затриманого на хабарі голову Радехівської РДА
На Личаківському цвинтарі затримали трьох польських студентів, що намагались підпалити фаєри
Суд відмовився розірвати договір про продаж «Укртелекому» Ахметову
Лаяти Падеревського
Головні новини Львова за 21 листопада
У Львові хочуть змінити чотири автобусні маршрути. Схеми руху
На семи львівських вулицях облаштують смуги для руху громадського транспорту
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»