GTZ та влада Львова презентували Концепцію розвитку історичного центру міста

Культура11 червня 201012260

10 червня у Львові пройшло засідання громадського форуму «Інтегрована концепція дій для історичної частини міста Львова», під час якого експерти з різних галузей, представники міської влади та самі львів’яни мали змогу обговорити проблеми міста, шляхи їх вирішення, а також проекти щодо розвитку і покращення центральної частини Львова.

Організаторами такого громадського форуму виступила Львівська міська рада спільно з Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ).

Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, відкриваючи форум, наголосив, що дуже важливим є розуміння того, що людині, яка житиме чи працюватиме у Львові, не байдуже, які тут будуть дахи, фасади будинків, чи буде безпечним рух на дорогах, чи є тут дитячі садки тощо.

«Важливе мислення людини, яка тут поводить свій час. Ми мусимо пам’ятати про її потреби. Також важливе питання – це координація. У нас є дуже багато хороших ідей та проектів, але дуже части ми не знаємо, що роблять наші колеги. Основне – це те, як ми разом рухаємось, чи не забуваємо про проекти, ідеї проблеми, які можливо звучать не надто голосно, але є дуже важливими», – наголосив Василь Косів.

Водночас, як зазначив експерт GTZ Йохан Гаулі, запропонована до обговорення Інтегрована концепція дій для історичної частини міста Львова якраз і спрямована на цілісний і сталий розвиток центральної історичної частини міста.

У межах презентацій, які пройшли під час форуму, експерти та представники Львівської міськради представили сильні та слабкі сторони, а також ідеї щодо покращення у таких галузях міського життя, як туризм, охорона пам’яток, житлове господарство, громадський простір, озеленення та благоустрій, роздрібна торгівля та економіка, транспорт, інфраструктура, соціальна сфера, культура.

Також у межах форуму було представлено велику кількість ідей та проектів щодо розвитку згаданих галузей, які всі присутні мали змогу оцінити чи написати до них зауваження, а також подати свій унікальний проект.

Йохан Гаулі також зазначив, що Інтегрована концепція дій для історичної частини міста Львова у майбутньому повинна сприяти кращому спрямування інвестиційних коштів, як місцевих і державних (бюджетних), так і приватних.

«Наша мета – до жовтня розробити і подати на розгляд сесії Львівської міської ради конкретні пропозиції. Не хотілося б, щоб ця концепція була одною з тих, які потрапляють на полички, а щоб вже з 2011 року почалась реалізація окремих заходів, які передбачає концепція», – наголосив експерт.

Як зауважив під час громадського форуму міський голова Львова Андрій Садовий, безперечним позитивом є те, що Львів подає приклад іншим містам України щодо таких зустрічей.

«Я був у відпустці у одній країні, так от, там є традиція, що власники магазинів, кафе, ресторанів, які працюють на одній вулиці, збираються і планують розвиток цієї вулиці», – сказав мер.

Він зауважив, що при такій ініціативі місто готове було б до співфінансування.

Водночас, у коментарі ZAXID.NEТ Андрій Садовий наголосив: «Щоб робити справу, має бути базова довіра. Це основа основ. А, щоб ця довіра була, треба бути знайомими, треба спілкуватися, відкрито висловлювати свої думки. Цього досвіду, на превеликий жаль, у нас не є достатньо. Тому я дякую нашим колегам з Німеччини – компанії GTZ. Вони вкладають великі зусилля, в тому числі фінансові. Я бачу наскільки люди починають розкриватися, наші львів’яни активно починають обговорювати ті теми, які вони раніше вжали неважливими, мовляв: «А це має влада робити». А що таке влада? Це ті самі львів’яни. Сьогодні є партнерство, є район, є місто, є підприємці, люди, які тут живуть, просто небайдужі люди. Ми разом творимо спільний продукт. В цьому є дуже великий позитив».

Нагадаємо, Концепцію розробили Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ) спільно з представниками Львівської міської ради у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова», також до розробки долучилися громадські організації, різні експерти (архітектори, скульптори, дизайнери, представники «Містопроекту» та «Західпроектреставрації» тощо).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук