Хоральну частину найбільшого львівського костелу відкриють для туристів

Хоральну частину найбільшого львівського костелу відкриють для туристів
Склепіння нави храму св. ап. Петра і Павла

В межах фестивалю «Ніч у Львові», який пройде 10-12 липня, усі охочі вперше зможуть потрапити на верхню (хоральну) частину найбільшого львівського храму – колишнього Костелу Єзуїтів (тепер – Гарнізонний храм св. ап. Петра і Павла УГКЦ).

«Більше 10 храмів вночі знову відкриють свої двері для відвідувачів. Цьогоріч до фестивалю долучився також храм св. ап. Петра і Павла. Відвідувачі зможуть не лише піднятись на оглядовий майданчик храму, але й подивитись на їхні хоральні нави, які знаходяться на висоті 20 метрів. Вхід з дітьми до 12 років буде заборонений, зважаючи на складний підйом», – розповіла Марта Іванишин, керівник відділу промоції ЛМР.

За словами о. Степана Суса, капелана Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла, екскурсоводи неодноразово просили провести екскурсію у хоровій частині храму, однак вперше такі екскурсії пройдуть у рамках «Ночі у Львові».

«Колись у тій верхній частині, де зараз знаходиться хорова частина храму, молились хлопці з Єзуїтської колегії. Цікаво, що у нас збереглись шафи, які всередині розписані математичними розв’язками та обклеєні конспектами, які, за нашими підрахунками, мають понад 200 років. Окрім цього відвідувачі зможуть оглянути наш діючий орган XVIII ст. та дізнатись більше про систему його функціонування», – сказав о. Степан Сус.

Екскурсії відбудуться 10-12 липня, з 19:30 до 24:00. Кожних 15 хвилин відбуватиметься збір усіх охочих у лівій частині храму. Попередня реєстрація не потрібна. Вартість екскурсії, яку у церкві називають «добровільною пожертвою», становить 15 грн.

Степан Сус також запевнив, що екскурсії на хоральну частину найбільшого львівського храму проводитимуть і після закінчення фестивалю «Ніч у Львові».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук