Народний депутат України від БЮТ Степан Курпіль вважає неприпустимим, «щоб державна політика зводилась до підтримки одної церкви». Про це він заявив 22 лютого під час пікету Львівської ОДА «з нагоди відзначення роковин Віктора Януковича при владі».
«Шлях, на який стала влада, помилковий. Сьогодні достатньо увімкнути будь-який теле- чи радіоканал, і ми чуємо, яка відбувається русифікація. Ще ніколи влада не демонструвала такої прихильності до однієї релігійної конфесії, завжди українці жили мирно. Хто дав право цій владі від імені українського народу молитись російською мовою? Це справа Президента, до якої церкви ходити, але неприпустимо, щоб державна політика зводилась до підтримки одної церкви», – наголосив нардеп.
Степан Курпіль наголосив, що раніше в Україні не закривали українських шкіл
«Вже навіть люди на Сході України не можуть терпіти цієї русифікації. Зараз вся Європа дивиться на нас – чи зможемо ми захистити свої права. Те, що діється, негативно впливає на наш імідж», – сказав нардеп, характеризуючи ситуацію в країні.
Він наголосив, що, крім «донецький порядків», які не влаштовують українців, існують і порядки європейські, до яких треба прагнути.
«Це був рік Донбасу в Україні», – наголосив нардеп і додав, що більшість високо посадовців в державі, який призначив Янукович, саме з цього регіону.
Як інформував ZAXID.NET, 22 лютого у Львові близько 200 активістів партії «Батьківщина» пікетували Львівську ОДА «з нагоди відзначення роковин Віктора Януковича при владі». Люди тримали транспаранти «Президенту – вертольоти, нам – податкові нальоти», «Ні політичним репресіям», « Річниця Януковича – роковини по Україні», «Львів – поверни собі Україну». Пікетувальників оточили правоохоронці, однак пікет пройшов мирно.
Крім того, у Львові цього ж дня пройшов флеш-моб з нагоди «роковин» Віктора Януковича на посаді Президента України: перехожим пропонували проголосувати за трьох кандидатів: Януковича, Тігіпка та Азарова. Для цього у трилітрові банки із зображеннями кандидатів львів’яни опускали «стодоларові купюри». Також львів’янам пропонували скористатись соковитискачем «Витиснути соки з народу України», а також зіграти у наперстки. Для цього пропонувалось знайти кульку, яка символізує свободу слова під одним з трьох наперстків у той час, як кулька знаходилась у кишені ведучого.