Хто і що будує в районі Під Голоском

Яким має бути якісне житло і чи будують його у Львові

13:42, 17 грудня 2018

Цей блог продовжує розмову про львівські райони, де триває активне будівництво. Ми почали з району Під Голоском, про який багато писали в соцмережах і медіа. Люди скаржилися на відсутність транспортної та соціальної інфраструктури.

Після зустрічі з ініціативною групою мешканців з'явилися пропозиції, як покращити життя на Малоголосківській і сусідніх вулицях. У цьому районі працювало і досі працює аж вісім забудовників. Я пропоную проаналізувати якість реалізованих і запланованих житлових комплексів району Під Голоском, а також їхню відповідність містобудівним умовам та обмеженням.

Ось головні зауваження, які помітить навіть нефаховий спостерігач.

Львівські забудовники вперто не будують необхідну кількість паркомісць. Якщо в містобудівних умовах вказано 90 місць для автомобілів, то в реалізованому проекті в найкращому випадку з'явиться третина від запланованого. Саме тому двори житлових комплексів заповнені автомобілями, а дитячі майданчики нагадують вольєри в зоопарку.

Ще одна поширена помилка – під'їзди багатоквартирних будинків розташовані в подвір'ях, а не з боку вулиці. Таке проектне рішення активізує вторгнення транспорту в зону комфорту мешканців.

Також помітне бажання людей відгородитися від сусідів. Ми вже звикли до високих мурів навколо особняків, а тепер і багатоквартирні комплекси почали загороджувати сітками і парканами свою територію. Анклави і гетто не сприяють соціалізації та спілкуванню людей. Водночас загорожі не підвищують рівень безпеки мешканців цих будинків.

Брак озеленення, «криве» непродумане водовідведення, відсутність комерційних і функціональних площ на перших поверхах – таких проблем дуже багато. Вони виникають і в «бюджетних» житлових комплексах і житлі, яке відносять до класу «комфорт».

Забудовники намагаються витиснути максимум швидкого прибутку з кожного метра , а покупці квартир шукають якнайдешевші варіанти.

Лише після придбання квартири і заселення поступово з’являється усвідомлення, що ландшафт навколо будинку – це теж благо, яке потрібно правильно проектувати і доглядати. У Львові є приклади якісного житла, про які я детально розповім у майбутніх блогах. А детальніше про житло району Під Голоском дивіться у відео і пишіть, яке житло будують на вашій вулиці.