Інші блоги автора
- Львів – столиця туризму. Хтось проти? 28 жовт 2019, 13:39
- Про нестримне прагнення халяви 9 вер 2019, 14:18
- Вандали не мають права будувати в нашому місті! 18 лип 2019, 17:32
Будівництво житла у Львові зростає рік за роком. На кожному другому білборді можна побачити рекламу нового житлового комплексу. Без попиту львів’ян на квартири цей будівельний бум був би неможливим. Після задоволення базового «квартирного питання» мешканці нових кварталів оглядаються навколо і починають запитувати: де ж дитсадок, дорога, паркінг?
Цим відео я розпочинаю серію блогів про райони Львова, де ведеться активне будівництво. Разом із мешканцями та забудовниками ми обговоримо проблеми і пошукаємо рішення. Починаємо з району Під Голоском, про який так багато говорили в медіа і соцмережах.
Я поспілкувався з мешканцями вулиці Малоголосківської, щоб безпосередньо від них почути про теперішній стан району та їх нагальні проблеми. Під час діалогу найчастіше звучали скарги на високу щільність забудови, відсутність вулиць і доріг, недостатню кількість паркомісць та брак соціальної інфраструктури, зокрема, дитсадка. Очікування мешканців району, які придбали квартири в перших житлових комплексах, відрізняються від тієї реальності, в якій їм доводиться жити в період активної забудови району.
Природно, що люди шукають, хто може зарадити їхнім проблемам, а також – винних у тому, що сталось. Під час зустрічі вдалося роз’яснити багато важливих питань. Що таке генплан міста? Яка функція інших документів: зонінгу та детального плану території? Чи порушені норми ДБН під час проектування та забудови вул. Малоголосківської? Хто відповідальний за введення в експлуатацію будівель? Чи дотримуються забудовники своїх зобов’язань? І найголовніше: як вийти із ситуації та покращити життя мешканців району?
Я підготував свої пропозиції, які передам профільному заступникові міського голови та депутатським комісіям, відповідальним за планування бюджету та розвиток транспортної та соціальної інфрастуктури.
Йдеться про проектування магістралі, яка б мала вивести транспортний потік на вул. Тунельну та вул. Під Голоско, а також про відведення всіх передбачених ділянок під дитячі садки і школи. До речі, в детальному плані території району Під Голоском передбачено побудову трьох шкіл і семи дитсадків. Один дошкільний заклад уже будує компанія «Нова оселя». Після завершення будівництва його буде передано місту.
Третя важлива пропозиція стосується збільшення площі рекреаційних «зелених» зон поруч із густозаселеними кварталами. В центрі району потрібно створити парк між двома школами.
Четверте: на ділянках поруч із проектованою магістраллю потрібно передбачити проект паркінгу, оскільки місця для автомобілів бракуватиме. Забудовники не дотримуються містобудівних умов і створюють значно менше паркомісць, ніж це було передбачено. Водночас мешканці не купують платні паркомісця, оскільки звикли до безкоштовного паркування на вулицях. Цю проблему потрібно вирішувати.
Ще дві пропозиції стосуються побудови офісів на Під Голоском, щоб зменшити трудову міграцію між районами, а також забезпечити появу автобусних маршрутів у цьому районі. Детальніше спілкування з мешканцями вул. Малоголосківської – у моєму відеоблозі. Далі я проаналізую кожен житловий комплекс, який тут уже збудували та ще продовжують будувати. Якщо ви бачите схожі проблеми у своєму районі – чекаю ваших коментарів.