Хто врятує «Львів»?

Долю кінотеатру вирішать 20 березня

Головні новини Львова 23.02Катерина Сліпченко, 23 лютого 2016, 16:42 1936 0

23 лютого у приміщенні кінотеатру «Львів» відбулось виїзне засідання постійних комісій Львівської облради щодо функціонування кінотеатру. На нараді були присутні голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Юрій Візняк, заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, керівник управління майном спільної власності Микола Бандра, голова комісії з питань комунального майна та приватизації Ігор Комарницький та інші.

Кінотеатр «Львів» перебуває в аварійному стані. Він функціонує лише у теплу пору року, проте приміщення виглядає цілком не придатним не лише для кінопоказів, а й для перебування у ньому людей взагалі.

Крім того в кінотеатрі існує можливість лише плівкових показів, а усі нові картини останнім часом кінотеатри отримують у цифровому вигляді. На закупівлю нового обладнання, за словами директора кінотеатру Мирослава Ариновича потрібно близько ₴5 млн. Він зазначив, що для ремонту потрібно, щоб ЛОР виділила ₴20 млн. Таких коштів обласна рада своєму комунальному підприємству виділити не може. Тож необхідно шукати інвестора. Також до вирішення ситуації мають долучитись і представнки міста, адже Стрийський парк знаходиться у підпорядкуванні міської влади. 

Існує громадська ініціативна група «Поверніть нам Львів», яка розробила концепцію нового культурно-соціального центру на базі кінотеатру. Як розповіла ZAXID.NET представниця цієї ініціативної групи Олександра Ковальчук, програма передбачає у стінах кінотеатру, окрім безпосередньо кінопоказів, так само кіношколу, музей кіно із залученням ресурсів львівської обласної контори кінопрокату тощо.

Нагадаємо, що існував проект об’єднання кінотеатру «Львів» та Львівської обласної контори прокату кінофільмів. Адже обладнання кінотеатру дозволяє показувати фільми, що зберігаються у кіноархіві. Проте з’явився проект рішення про ліквідацію контори кінопрокату. Наразі воно ще не прийняте.

Володимир Гірняк зазначив, що обласна рада до 20 березня прийматиме усі пропозиції від громадських організацій, які, за його словами, розглядатимуться максимально прозоро. До того часу депутати та громадські активісти мають переглянути усю документацію, зокрема і запропонований директором кошторис, який у представників ініціативної групи виклакає чимало сумнівів. «За підрахунками нашої ініціативної групи, на початковому етапі потрібно лише 2-3 млн. грн., з них на підтримку базового рівня — від обласної ради, іншу частину можна отримати за рахунок грантів та залучених інвесторів», - йдеться на сторінці групи у Facebook.

Під час наради було озвучено чимало міркувань та пропозицій стосовно долі кінотеатру. Тепер справа за рішенням обласної ради.

«Згідно із законом тут не може бути нічого, крім кінотеатру», - кілька разів повторив Володимир Гірняк. «Хіба що розважальний центр», - додав голова комісії з питань комунального майна та приватизації Ігор Комарницький.

Фото: Мирослав Пархомик

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук