Бенксі опублікував відео підготовки до знищення своєї роботи на аукціоні

Картина «Дівчинка з кулею» самознищилась одразу після продажу за мільйон фунтів

СвітАндрій Стець, 7 жовтня 201816442
Бенксі опублікував відео підготовки до знищення своєї роботи на аукціоні
фото Sotheby's
Після самознищення вартість картини зросла

Британський вуличний художник Бенксі опублікував у своєму акаунті в Instagram відео, де демонструється процес вбудовування шредера в раму роботи «Дівчинка з кулею». У п’ятницю, 5 жовтня, картина була продана на аукціоні Sotheby’s і після оголошення фінальної ціни почала самознищуватися.

«Декілька років (тому) я таємно вмонтував шредер в одну зі своїх картин на випадок, якщо її коли-небудь виставлять на аукціон», — йдеться у відео. У підписі до ролика художник процитував Пабло Пікассо: «Спонукання до руйнування — це теж творче спонукання».

Як інформував ZAXID.NET, «Дівчинка з кулею» була продана за 1,04 млн фунтів (1,36 млн доларів) і відразу ж після удару молотка потрапила під заховані в нижній частині картинної рами ножі, які розрізали її на дрібні стрічки. За оцінками експертів, вартість картини від цього тільки зросла.

Роботи Бенксі, який піднімає в своїй творчості питання соціальної нерівності і лицемірства влади, користуються великою популярністю. Художнику досі вдається зберігати в таємниці свою особистість — нікому, крім його найближчих помічників, невідомо, як він виглядає і як його насправді звати. У 2010 році Бенксі представив публіці документальний фільм «Вихід через сувенірну лавку», який згодом був номінований на премію «Оскар».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук