Художники вимагають від президента захистити Мистецький арсенал

Художники вимагають від президента захистити Мистецький арсенал

Українські художники звернулись до президента України Петра Порошенка з вимогою врятувати Мистецький арсенал. Під колективним листом на адресу президента підписалося більше 40-ка відомих українських художників, серед яких Анатолій Криволап, Олександр Ройтбурд, Тіберій Сільваші, Влада Ралко, Лесь Подерв’янський, Матвій Вайсберг, Олег Тістол та інші.

Художники обурені ситуацією, яка склалася у Мистецькому арсеналі.  «Намагання Державного управління справами проігнорувати конкурс на посаду директора Мистецького арсеналу за новим законом, який Ви підписали 19 лютого 2016, а також спроби прибрати із його статуту підрозділ «Музей» виглядають як неприпустиме свавілля», - йдеться у листі.

Художники називають Мистецький арсенал головною державною платформою сучасного українського мистецтва та вимагають на проведенні відкритого та прозорого конкурсу на посаду директора.

На переконання художників, будь-яке свавільне чиновницьке втручання в роботу Мистецького арсеналу та творчої спільноти, яка працює із ним, може завдати серйозної шкоди міжнародній репутації України. «Ми просимо Вас як президента України особисто взяти під контроль цю ситуацію і віримо в прийняття правильних рішень на користь української культури», – підсумовують автори листа.

Нагадаємо, навколо Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» розгортається скандал уже певний час. На думку як керівництва Мистецького арсеналу, так і митців, влада хоче змінити призначення території музейного комплексу шляхом заміни керівництва. 

Конкурс на поасаду директора мав бути призначений 14 березня, стверджує дирекція установи. Через два місяці завершується дія контракту із Наталією Заболотною, яка очолює заклад протягом останніх 6 років. Проте Державне управління справами (ДУС) конкурс досі не призначило, а до музейного комплексу надійшла відповідь про те, що контракт із директором не мають намір продовжувати чи укладати на інший термін.

Згодом на офіційному сайті Державного управління справами 21 березня з’явилося повідомлення про те, що в Мистецькому арсеналі таки буде проведений конкурс на керівну посаду за новими правилами, згідно із законом, який вступив у силу в лютому цього року.

Художники наголошують, що Наталія Заболотна «разом із професійним колективом підняла Мистецький арсенал з руїн і перетворила його в центр культури та мистецтва європейського рівня». Нагадаємо проте, ш саме із її іменем пов'язаний один із найгучніших скандалів в українському сучасному мистецтві. Саме за її вказівкою було знищено роботу Володимира  Кузнєцова «Коліївщина. Страшний суд».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук