Художниця Алевтина Кахідзе намалювала «Справу Майдану» у фактах та цифрах

КультураК.С., 1 грудня 20163530
Художниця Алевтина Кахідзе намалювала «Справу Майдану» у фактах та цифрах
«Справа Майдану» Алевтини Кахідзе

«Громадське телебачення» презентувало спільний проект з художницею Алевтиною Кахідзе «Справа Майдану», в якому висвітлюються події зими 2013-2014 років.

Журналісти збирали матеріали стосовно убитих, поранених, підозрюваних і обвинувачених у найбільш резонансних справах, таких як розгін студентів, вбивства Нігояна і Жизневського, спроби штурму Майдану, викрадення Луценка та Вербицького.

Намалювати історії запросили відому художницю Алевтину Кахідзе. Разом вони вирішили проілюструвати цифри, цікаві факти, кримінальні провадження. Коли накопичився масив малюнків, зрозуміли, що є сенс їх анімувати.

«Напевно, однією з найдраматичніших подій досі лишається суд у справі розстрілу людей на Інститутській. Ми давно й регулярно відвідуємо судові засідання, і в нас з Настею Станко є відчуття, що цією справою цікавляться виключно під річницю або якийсь особливий привід, наприклад, допит Януковича. Решту часу ані свідчення потерпілих, ані деталі справи, ані самі обвинувачені беркутівці не викликають інтересу», - процитував Cultprostir журналістку Ангеліну Карякіну.

Ангеліна Карякіна вважає: «Ми як суспільство ще не встигли (а може, поки не спроможні) відрефлексувати ті події, зупинити на них свій погляд. Для когось це вже історія. Але проект «Справа Майдану» як раз про те, чого медіа не може зробити: зупинитися, прислухатися, подумати».

Алевтина Кахідзе родом з Донеччини. Два роки тому вона створила розповідь у малюнках про те, як її мама нарешті вирішила евакуюватись. Кахідзе брала участь у багатьох проектах актуального мистецтва, зокрема у «Львівському місяці» у Вроцлаві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук