Інститут національної пам’яті візьме участь у роботі над фільмом Агнєшки Голланд

Інститут національної пам’яті візьме участь у роботі над фільмом Агнєшки Голланд
Польська режисерка Аґнєшка Голланд зніматиме фільм про Голодомор

Студія Kinorob, яка працює над створенням історичного трилеру «Гарет Джонс», спільного виробництва Польщі, України та Великобританії, підписала угоду про співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Згідно умов угоди команди об’єднають зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні.

Режисером стрічки, зйомки якої розпочнуться в Україні на початку березня 2018 року, виступить голова Європейської кіноакадемії, відома польська режисерка Аґнєшка Голланд («Повне затемнення», «Слід звіра», «У темряві»). Студія Kinorob є українським учасником багатонаціональної команди, яка працює над фільмом.

«Україна ставить собі за завдання донести до світу правду про страшний злочин геноциду, який був здійснений тоталітарним режимом в Україні у 1932 – 1933 роках. Тому фільм, створення якого розпочинається, є надзвичайно важливим. Адже він дозволить побачити сучасним європейцям ті страшні події очима Гарета Джонса, європейця, який зумів прорвати сталінську інформаційну блокаду. Фільм потрібний і українцям, адже ми продовжуємо переосмислювати своє минуле, долати спадщину тоталітаризму», - вважає голова інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Гарет Джонс» - історія відомого британського журналіста-дослідника, який попри смертельну небезпеку побував в УРСР, щоб донести до світової спільноти правду про Голодомор. Саме його викриття згодом стали підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла. У рамках роботи над проектом Український інститут національної пам’яті надасть авторам фільму консультації та доступ до фото та відеоматеріалів, а також архівних документів, результатів наукових досліджень, інформативних та аналітичних текстів, пов’язаних з подіями Голодомору 1932-1933 років та постаттю Гарета Джонса.

«В рамках роботи над проектом ми плануємо разом з партнерами провести ряд освітніх та культурно-мистецьких заходів, які будуть спрямовані на популяризацію в міжнародній спільності інформації про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні», пообіцяв український продюсер картини Єгор Олєсов.

Нагадаємо, історичний трилер «Гарет Джонс» став переможцем 10-го конкурсного відбору кінопроектів в категорії «Тематичні ігрові фільми» (до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні). Загальний бюджет стрічки, спільного виробництва України понад ₴262 млн, з них ₴26 млн має надати ДержКіно.

Зйомки українського блоку фільму розпочнуться на початку березня 2018 року, а згодом пройдуть в Польщі та Шотландії.

Прем’єра в Україні запланована на 2019 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук