Інститут нацпам'яті планує розробити законопроект про деколонізацію

Голова УІНП Володимир В'ятрович пропонує в Україні «позбавитися від імперської спадщини»

Акція під Держкіно України проти пропаганди Росії на українському телебаченні у вересні 2014

Інститут національної пам’яті (УІНП) цього року планує розробити законопроект про деколонізацію. Про це директор Інституту Володимир В’ятрович заявив 22 лютого, інформує УНІАН.

«Що стосується деколонізації, позбавлення від імперської спадщини, то проблема в тому, що на сьогодні немає жодних законодавчих інструментів, на які можна було б опиратися, щоб провести деколонізацію. Дуже успішний приклад деколонізації у вигляді демонтажу пам’ятника Суворову на території Київського військового ліцею імені Богуна став можливим завдяки дуже послідовній, наполегливій та впертій позиції керівника цього навчального закладу генерала Гордійчука. А що стосується нашої роботи в цьому напрямку, то ми спробуємо підготувати законопроект на цю тему», – сказав В’ятрович.

Він також додав, що з декомунізацією було простіше, оскільки аналогічне законодавство вже мали та успішно втілили країни Східної Європи.

За словами В’ятровича, стосовно деколонізації «досить важко знайти якісь аналоги, на які могла б опиратися Україна. Нам потрібно починати вивчати цей досвід».

У травні 2018 року в інтерв’ю «Радіо Свобода» голова УІНП стверджував, що декомунізацію в Україні можна назвати лише першим етапом деколонізації, оскільки «знімаючи шар комуністичного тягаря, тоталітарного минулого, під ним ми часто зустрічаємо російське імперське минуле, яке часто не менш антиукраїнське, ніж було комуністичне. Так ось у контексті деколонізації ‒ це непочатий край роботи».

Нагадаємо, деколонізація – це ліквідація колоніального володарювання, звільнення від колоніальної залежності й надання політичної та культурної незалежності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук