УІНП змінить підхід до героїзації історичних постатей України

Інститут національної пам'яті тепер шукатиме для героїзації особистостей, які «будуть об’єднувати суспільство»

Новий директор УІНП Антон Дробович розповів, якою тепер буде його політика

Український інститут національної пам’яті (УІНП), який 4 грудня очолив експерт у сфері освіти, культури і міфології Антон Дробович, має намір сфокусувати свою діяльність на героїзації особистостей, які об’єднують людей. Відповідну заяву Дробович зробив на засіданні комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики в середу, 11 грудня, повідомили «Українські новини».

«Інститут національної пам'яті, власне, продовжить пошук героїчних особистостей, але з акцентом на таких особистостях, які будуть об'єднувати українське суспільство, які допоможуть нам нарешті дійти згоди щодо таких особистостей», – сказав він.

Як приклад, Дробович згадав художника Казимира Малевича і футболіста й тренера Валерія Лобановського.

При цьому серед завдань УІНП його директор назвав висвітлення Голодомору, Голокосту, аварії атомного реактора в Чорнобилі і боротьбу з міфами щодо різних історичних подій.

«Велика увага буде приділятися подальшій роботі знаходженню спільної мови з нашими сусідами, з якими ми не знаходили спільної мови», – зазначив чиновник.

Крім того, УІНП має намір продовжити декомунізацію і проводити її в діалозі з органами влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що новопризначений директор УІНП критикував політику свого попередника на цій посаді – Володимира В’ятровича.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук