«Ісламська держава» продає артефакти Пальміри

КультураК.С., 2 червня 20153810
«Ісламська держава» продає артефакти Пальміри

«Ісламська держава»  збагачується, продаючи на чорному ринку артефакти Пальміри. Про це написало американське видання Foreign Policy. Журналісти з'ясували, як «Ісламська держава»  збагачується через продаж награбованих творів мистецтва.

«Механізм їх збуту «Ісламською державою» важливо розуміти тому, що це друге за величиною джерело фінансування терористичного угруповання. Американці, за деякими даними, належать до числа найактивніших покупців», - цитує видання сайт InoPressa.

За словами експертів, вартість цінностей з Пальміри варіюється від кількох сотень до кількох сотень тисяч доларів.

«Все починається з «грабіжника з «Ісламської держави», який, власне, краде якийсь предмет з Іраку або Сирії. Потім цей грабіжник вступає в контакт з контрабандистом, який виплачує йому до 50% передбачуваної ціни артефакту і підпільними каналами вивозить його з країни», - пише видання.

Більшість предметів опиняється у Туреччині. Після цього контрабандисти передають цінності продавцям, а ті - дилерам, пояснює Foreign Policy. Потім нечисті на руку вчені та археологи  починають «легітимізувати» предмет, створюючи йому фальшивий провенанс. Після того як покупець і дилер зійдуться в ціні, належить ще вивезти покупку з Туреччини - це зазвичай робиться по каналах чорного ринку.

Головне обмеження полягає лише в тому, що збути куплений на чорному ринку експонат в найближчому майбутньому не вийде. Покупцеві залишається лише хвалитися перед друзями. Втім, років через 15 такі придбання «починають потихеньку виповзати на ринок», заявляють експерти.

Нагадаємо, Пальміра (сирійське назва Тадмор, де знаходяться руїни римських споруд, 21 травня перейшла під контроль бойовиків.

В ООН захоплення стародавнього міста розцінили як «варварський теракт». Під час відступу сирійська армія встигла вивезти десятки пам'яток мистецтва.

Пальміра, в якій знаходяться пам'ятки архітектури I і II тисячоліття, занесена в список об'єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. За переказами, місто заснував цар Соломон. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук