Історії покинутих стареньких – у львівській прем'єрі «Осінь на Плутоні»

У театрі імені Лесі Українки – вистава Сашка Брами про мешканців геріатричного центру

Головні новини Львова 23.01Оксана Сенишин, 23 січня 2017, 18:34 799 0

В театрі імені Лесі Українки у Львові чергова прем’єра «Осінь на Плутоні». Це про старість, самотність, а водночас пошуки себе. В основі мистецького проекту – історії реальних людей, мешканців львівського геріатричного центру. Одкровення п’ятьох стареньких записав зі своєю командою вільний режисер Сашко Брама. А вже на основі аудіоматеріалу створив виставу про нелегке життя.

«Ми створили ляльки в зріст людей. Їхніми прототипати є бабусі-дідусі геріатричного центру. Ми записували їхні історії і транслюватимемо їх з динаміків, які вмонтовані в ляльки», – розповів режисер Сашко Брама.

У кожного із цих героїв – своя трагедія:

«Так сталося, що я потрапив в цю лікарню. Зрештою, не потрапив, то син мене... викинув з хати... і сюди дав».

«Я признаюся, що то є мій гріх – я не маю дітей. Якби я мала дітей... Але в мене були проблеми зі зором. І лікар казав, що при пологах мені судини в очах потріскають – і я буду сліпа...»

До цих стареньких в пансіонат молоді митці їздили двічі на тиждень. І так понад рік. Спершу Сашко Брама був поруч як волонтер. Та згодом зрозумів, хоче їхні історії переповісти глядачеві, аби той задумався про своє життя і старість, яка таки прийде. Назвав сценічний парформанс «Осінь на Плутоні». Бо осінь – пора згасання природи та збирання плодів. А Плутон – малодосліджена холодна, віддалена планета, як і пансіонат, де немічні мешкають.

«Фокус робимо на людині, яка опинилася один на один з певними екзистанційними проблемами, з якоюсь бідою. І для нас важливо було слідкувати за тим, що всередині тієї людини, яка опинилася в тій ситуації», – уточнив режисер Сашко Брама.

До роботи Сашко Брама запросив колегу з Німеччини Андре Ерлена. Він також працює над перформансами.

«Головна ідея – це питання: «Що ви побачите, коли оглянетесь назад, на життя старих людей? Чи мало воно сенс як повноцінне, чи життя було беззмістовне? І якими були, до прикладу, мої мрії, коли я був ще молодим – що з них залишилося?» – уточнив режисер з Німеччини Андре Ерлен.

«Осінь на Плутоні» увійде до репертуару театру. Прем'єрні покази – 23–25 січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук