Італія розглядає варіанти надання систем ППО для України

Раніше ЗМІ писали, що Італія розглядає передання Україні систем SAMP/T і ракет Aspide

18:21, 27 грудня 2022

Італія розглядає варіанти надання систем ППО для Збройних сил України. Про це повідомив президент Володимир Зеленський, який провів телефонну розмову з прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні.

«Пані Мелоні повідомила про розгляд питання надання систем протиповітряної оборони для захисту українського неба. Обговорили формулу миру», – повідомив Зеленський.

Про які саме системи ППО йдеться, наразі невідомо, та ще в листопаді ЗМІ писали, що Італія розглядає передання Україні систем SAMP/T і ракет Aspide у рамках нового пакета допомоги.

Під час розмови глава держави подякував очільниці уряду Італії за солідарність і всебічну підтримку України. Також він привітав надання італійським урядом додаткових 10 млн євро допомоги, які анонсував міністр закордонних справ країни Антоніо Таяні.

Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

Комплекс SAMP/T призначений для протиповітряного захисту механізованих підрозділів, а також протиповітряного прикриття важливих стаціонарних об’єктів від масованого нападу широкого класу повітряних цілей.

Кожна самохідна пускова установка комплексу на автомобільному шасі Astra/Iveco або Renault-TRM-10000 оснащена 8 ракетами-перехоплювачами Aster-30 у транспортно-пускових контейнерах, які перед пуском переводять у вертикальне положення. Також у комплекс входить багатофункціональна РЛС Thompson-CSF ARABEL з фазованими антенними решітками.