Італійська фотохудожниця Еліза Карлізі показує Сицилію без стереотипів

Свою виставку «Острів часу» мисткиня відкрила в Музеї етнографії

КультураЮлія Девда, 12 квітня 2019, 16:18 717 0

У Музеї етнографії та художнього промислу триває фотовиставка італійської фотохудожниці, письменниці й журналістки Елізи Карлізі. Авторський проект має назву «Сицилія. Острів часу».

Два десятки робіт, які іноземна гостя презентує відвідувачам, показують південноіталійський край без традиційних, часто хибних стереотипів. У роботах Елізи атмосфера Сицилії романтична, чуттєва й сімейна. Серед знимок ‒ нестримний політ танцівниці біля одного з портів та підводний поцілунок закоханих.

«На моїх фото ‒ життя і любов, їх я показала в позитивному ракурсі. Сенс цих понять шукала у простих речах, у них же віднаходила динаміку й рух», ‒ розповідає мисткиня.

Ще одна місія «Острова часу» ‒ демонструвати жіночий образ сицилійки та її душу, яка єднається з природою. Саме він домінує у моментах, які Еліза Карлізі фіксувала на фотоапарат впродовж п'ятнадцяти років.

«Насправді сицилійське суспільство є матріархальним. Тобто, через набір певних «жіночих» архетипів Сицилія стає краєм надзвичайно високої та естетичної культури», ‒ пояснює мистецтвознавець Данило Тканко.

Зазначимо, що виставка «Острів часу» на третьому поверсі Музею етнографії і художнього промислу, що розташований на просп. Свободи, 15, триватиме до середини травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук