Івано-франківська облрада вимагає скасувати держфінансування фільму «Мій юний принц»

На думку депутатів стрічка глумиться над християнськими цінностями українців

14:11, 17 грудня 2021

Депутати Івано-Франківської облради під час сесії у п'ятницю, 17 грудня, звернулись до Верховної Ради з вимогою скасувати держфінансування стрічки «Мій юний принц» та не допустити її вихід у прокат. На думку депутатів стрічка відверто пропагує ЛГБТ-стосунки та глумиться над християнськими цінностями українців. За рішення підтримати звернення проголосувало 57 депутатів з 72 зареєстрованих.

«Івано-Франківська обласна рада вважає відвертою провокацією використання коштів з державного бюджету України для підтримки вищезгаданого кінопроєкту. На наше глибоке переконання, саме родина завжди була і буде фундаментом суспільства. Статистичні дані доводять, що традиційна родина позитивно впливає на здоров’я, довголіття, фінансову стабільність і рівень задоволення життям усіх членів сім’ї. На противагу нашим віковічним традиціям гомосексуальний спосіб життя змінює суспільне сприйняття родини і цим складає реальну загрозу як окремо взятій людині, так і сім’ї та нації загалом», – йдеться у зверненні депутатів.

Депутати облради вважають, що стрічка «Мій юний принц» не лише ображає релігійні почуття людей, а й формує викривлену свідомість у молоді та є загрозою для українського суспільства загалом.

Крім скасування рішення про виділення фінансування, депутати Івано-Франківської облради вимагають видалити всі рекламні матеріали, які ображають релігійні почуття вірян та не допустити вихід і поширення стрічки на території України. Також вимагають офіційне вибачення від Ради з державної підтримки кінематографії Державного агентства України з питань кіно та авторів фільму за образу релігійних почуттів.

У коментарі ZAXID.NET експертка з питань гендерної рівності та соціальної інклюзії Юлія Сінькевич розповіла, що рішення облради її не здивувало, адже депутати не є цільовою аудиторією такого кіно. Водночас вона звертає увагу на те, що в Україні багато інших людей, в яких інші погляди, інший смак в музиці та кінематографі, інші цінності. І тут проблема в тому, що одні мають владу впливати на прийняття рішень, а інші – ні.

За словами Юлії Сінькевич, риторика у зверненні депутатів облради дуже нагадує поширену у Росії риторику про «образу почуттів віруючих».

«Мені дуже прикро, що депутати Івано-франківської області так погано розуміють історію України та її традиції і ведуться на пропаганду, яка обумовлена гібридною війною з Росією. Наші традиційні цінності – це свобода і прагнення бути собою, а щодо християнських цінностей, то, очевидно, що Бог нічого не каже про ненависть до іншості, а навпаки - про любов та прийняття, тому схожі заяви з боку депутатів - не більше аніж популістська маніпуляція. Щодо пропаганди ЛГБТ, то її не існує. Ми не можемо пропагувати людям кого любити, а кого не любити, але репрезентуючи людей, які відчувають романтичні почуття до людей своєї статі, ми дозволяємо їм відчувати себе не виключеними з суспільства», – пояснила експертка.

Додамо, що Львівська облрада на засіданні у вівторок, 16 листопада, також звернулася до міністерства культури та інформаційної політики, Державного агентства України з питань кіно з вимогою позбавити державного фінансування виробництво фільму Хачіка Васіляна «Мій юний принц».

У центрі сюжету стрічки – 17-річний підліток Поль, який страждає на хворобу розладу психіки. Він веде розгульне життя у своєму шикарному домі. Хлопець відчуває нездоровий сексуальний потяг до власної матері Софії. Все змінюється з появою інших героїв – Марка та його сина Антуана. Між дорослими зав’язуються стосунки, а також між Полем та Антуаном. У результаті це призведе до трагедії – справи про подвійне вбивство.