Івано-Франківський театр покаже у Львові виставу про Голодомор

Культура1 грудня 20104562

9-10 грудня у Львові гастролюватиме Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Івана Франка, який покаже дві вистави, серед яких - трагіфарс про Голодомор.

Трагіфарс "Ігри імператорів" глядачі зможуть переглянути 9 грудня, а комедію на дві дії "Занадто одружений таксист" – 10 грудня.

Директор Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський розповів, що це третій візит театру до Львова за останні півроку.

"Всі гастролі були обмінними. Ці також. Але львівський театр приїде до нас у січні", – сказав він.

Ростислав Держипільский зазначив, що його театр покаже цього разу у Львові дві діаметрально протилежні за своєю філософією та специфікою вистави.

"Ігри імператорів" – це вистава за творами Миколи Куліша "97", Альберта Камю "Калігула" та філософськими трактатами Григорія Сковороди, присвячена пам’яті жертв голодоморів всіх часів і народів, в першу чергу Голодоморові в Україні 30-х років ХХ століття. Це така ж тема, як тема УПА, яка може стати такою собі агіткою. У виставі цікаво поєднались древньоримська та українська історія. Цезар, роль якого я виконую, є втіленням усіх тиранів, диктаторів, вождів, які кидали свої народи на трагедії. Римська частина – прообраз влади, українська – це фактично те, що відбувалось у нас в Голодомор", – сказав Ростислав Держипільський.

З його слів, до вистави залучено майже всю трупу театру – близько 50 акторів.

"Занадто одружений таксист" – це вистава, у якій, каже Держипільский, не потрібно шукати прихованого змісту чи підтексту. Вона поставлена за твором Рея Кені "Занадто багато кохання не буває".

"На неї треба прийти і нареготатися від душі упродовж трьох годин, відпустити усі проблеми", – сказав Держипільський.

Актор театру Олексій Гнатковський, який гратиме роль головного героя – таксиста, своєю чергою зазначив, що це історія про звичайного таксиста.

"Але неординарним у нього є те, що він має двох дружин. І в нього є графік спілкування з ними обома. Але після нещасного випадку він потрапляє до лікарні, де повідомляє адреси обох дружин…", – каже Олексій Гнатковський.

Довiдка ZAXID.NET

Ціни на квитки – у межах 20-70 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук