Jazz Bez поїде у зону АТО

КультураОксана Лабойко, 26 листопада 20143080

Міжнародний фестиваль Jazz Bez, центром якого традиційно є Львів, цьогоріч звучатиме і у звільнених містах сходу України - Краматорську і Слов'янську. Всі концерти там будуть безкоштовними. 

У рамках основної програми фестивалю виступлять 10 виконавців із зони АТО, зокрема міжнародний квінтет із Донецька, створений трубачем Дмитром Бондарєвим. Всі витрати на їх перебування беруть на себе організатори фестивалю. 

«Звичайно, що похід на схід відбувається на свій страх і ризик, але є музиканти, які готові це робити, які розуміють своє покликання. Ми завжди собі думали, що їхати в Донецьк з джазом абсолютно безперспективно. Але, насправді, виявилось, що там дуже потужне джазове середовище. Так само, і в Слов'янську та Краматорську. У Слов'янську діє джаз-клуб, і в Краматорську. А кілька днів після того, як стартувала реклама, пішли релізи, до нас подзвонили люди з Дружківки, які запросили, щоб фестиваль поїхав і туди», - розповів координатор «Jazz Bez» Юлія Хомчин. 

Натомість, в основній програмі фестивалю вперше звучатимуть кримсько-татарські мотиви, вони і відкриють «Jazz Bez» 5 грудня.

"Кримсько-татарські колективи ще ніколи не брали участі у фестивалі. І дуже символічно, що саме такою музикою цього року він відкриється. Звучатиме кримсько-татарський музичний бенд, який поеднує і кримсько-татарські пісні і українських музикантів, які гратимуть також кримсько-татарські пісні», - розповів керівник ініціативи "Крим SOS" у Львові Алім Алієв. 

«Ми будемо грати українські народні пісні. Це ще на стадії експерименту, але ми вже можемо показати це глядачам, а їм оцінювати», - розповів відомий піаніст Усейн Бекіров.

Триватиме Jazz Bez з 5 до 14 грудня. У цьогорічній програмі: новий проект всесвітньо відомої української співачки Мар'яни Садовської та одного з кращих джазових контрабасистів Марка Токара, бельгісько-американський «Steve Houben Quartet», квартет польської співачки Касі Міровської та саксофоніста Петера Барона, проект відомого американського саксофоніста Марка Бернштейна «Kibrick», кримське «Usein Bekirov Trio» та багато інших. 

Організатори фестивалю просять всіх небайдужих допомогти в проведенні фестивалю на сході. У мистецькій галереї «Дзига» триває збірка коштів. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук