Кабінет міністрів схвалив нові умови реструктуризації держборгу України

Кредитори погодилися списати Україні 20% основної суми боргу

Кабінет міністрів схвалив нові умови реструктуризації держборгу України

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні в четвер, 27 серпня, одноголосно підтримав умови реструктуризації зовнішнього комерційного боргу країни, яких досягло Міністерство фінансів з Міжнародним комітетом кредиторів, що представляє власників $9 з $22 млрд цього боргу. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».

Прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що досягнуті умови є найкращими в сформованих умовах і доручив терміново підготувати законопроект для їх затвердження Верховною Радою.

За інформацією міністра фінансів України Наталії Яресько, передбачається негайно списати 20% суми основного боргу або близько $3,6-3,8 млрд, зменшивши комерційний борг України, а також гарантований державою і квазі-гарантований борг з приблизно $19,3 млрд до близько $15,5 млрд.

Яресько додала, що середньозважена купонна ставка за цінними паперами буде підвищена лише до 7,75% річних з нинішніх 7,22% річних.

Вона також повідомила, що погашення єврооблігацій з погашенням в 2015-2023 роках буде відстрочено на чотири роки – до 2019-2027 років.

За словами міністра фінансів, в межах угоди будуть також випущені 20-річні інструменти відновлення вартості (VRI). Сума виплати по них буде залежати від динаміки ВВП України: у разі зростання до 3% в рік – виплати нульові, зростання від 3% до 4% – 15% від цього відсотка приросту ВВП, а понад 4% зростання – 40% вартості від кожного відсотка зростання.

Зазначені умови по VRI діятимуть тільки після того, як ВВП України досягне $125,4 млрд, тоді як згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду ВВП України за підсумками 2015 року становитимуть $84,3 млрд. Крім того в 2021-2025 роках виплати по VRI будуть обмежені 1% ВВП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук