Кабмін схвалив передачу в концесію львівського аеропорту

Міжнародний аеропорт «Львів» перейде під управління приватної компанії

11:59, 5 липня 2017

Кабінет міністрів схвалив пропозицію рекомендувати передати в концесію державні підприємства міжнародний аеропорт «Бориспіль» і міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького.

Таке рішення закріплене протокольним рішенням уряду, прийнятим на засіданні 4 липня 2017 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У документах значено, що ще в жовтні 2016 року відбулася погоджувальна нарада, на якій Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію про включення зазначених підприємств до переліку об'єктів, рекомендованих до передачі в концесію (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання).

Нагадаємо, що 4 липня Кабінет міністрів схвалив документ, який визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані. Серед іншого, у документі зазначалося, що в концесію передадуть два аеропорти, 333 лісові господарства, 24 об'єкти служби автомобільних доріг.

Ще задовго до цього, у вересні 2012 року уряд України вніс аеропорт Бориспіль до списку об'єктів держвласності, що підлягають передачі в концесію на конкурсній основі. Концесіонера планувалося вибрати на відкритому конкурсі. Пізніше Борис Колесніков, який займав тоді пост віце-прем'єра, міністра інфраструктури, заявив, що аеропорт Бориспіль буде переданий в концесію в першому півріччі 2013 року. Однак тоді охочих взяти аеропорт в концесію не знайшли. Відносно Львівського аеропорту, Колесніков ще у 2012 році повідомляв, що іноземні компанії не були зацікавлені в його концесії.

Новий термінал міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького був зведений у 2012 році до проведення в Україні футбольного турніру Євро-2012. Тоді відбулась реконструкція злітно-посадкової смуги після якої аеропорт отримав можливість приймати літаки більшої тонажності. Роботи з будівництва та реконструкції вартували 2,437 млрд грн.