Уряд затвердив перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації

893 державні об'єкти, що не ввійшли до переліку, передадуть у приватну власність

ЕкономікаІ.Р., 4 липня 201718010
Уряд затвердив перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації
Кабмін визначив 15 особливо важливих держпідприємств

У вівторок, 4 липня, Кабінет міністрів схвалив пропозицію Мінекономрозвитку щодо поводження з державними підприємствами. Ухвалений документ визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані, повідомляє Урядовий портал.

За інформацією Кабміну, ця концепція є основою подальшого реформування сфери управління державною власністю та одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей із Міжнародним валютним фондом.

«Наші державні підприємства є невичерпним джерелом фіскальних ризиків. Фінансові проблеми державних підприємств зрештою стають проблемами бюджету і висмоктують кошти, які могли би бути використані на більш важливі речі, ніж порятунок хронічно неприбуткового бізнесу. Саме тому нам необхідно радикально скоротити кількість державних підприємств, а частину передати в концесію», – зазначив перший заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов.

Документ передбачає, що в державній власності мають залишитись 15 особливо важливих державних підприємств та 363 об’єкти, що забезпечують виконання державою своїх функцій. «Це компанії, що є державними природними монополіями або ж виконують суспільно важливі функції в оборонній сфері, сфері охорони здоров’я, стандартизації та метрології, соціальної політики та інші, тим самим надаючи державі інструменти для виконання своїх функцій», – пояснили в прес-службі Кабміну.

До переліку 15 особливо важливих підприємств, які в будь-якому разі мають лишитися в державній власності, увійшли: «Укрзалізниця», «Укрпошта», «Нафтогаз України»; стратегічні підприємства аерокосмічної галузі – КБ «Південне», «Завод 410», «Південмаш», «Антонов», «Хартрорн», Харківський авіаційний завод; Адміністрація морських портів; енергетичні підприємства – «Енергоатом», «Укренерго», «Укргідроенерго», Східний гірничо-збагачувальний комбінат; «Укрхімтрансаміак».

Разом з тим, згідно з ухваленим документом, 359 об’єктів державної власності необхідно передати в концесію (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання), що дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їх діяльності. До таких об’єктів належать два аеропорти, 333 лісові господарства, 24 об'єкти служби автомобільних доріг.

Також документ визначає перелік підприємств, над якими тимчасово відсутній контроль або ж відсутня можливість здійснювати державою права власності. Ці підприємства розташовані на території тимчасово окупованих Донбасу та Криму. Уряд зможе прийняти рішення стосовно цих підприємств після відновлення контролю над ними.

Концепція також виокремлює об'єкти, що не працюють, або ж на даний момент перебувають в процес ліквідації чи реорганізації, та передбачає їх подальше припинення.

Відповідно 893 об'єкти, що не відповідають критеріям вище зазначених груп, підлягають приватизації. «Зменшення кількості державних підприємств дозволить державі скоротити бюджетні витрати на підтримку значної кількості малоефективних підприємств», – мовиться в повідомленні уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук