Кабмін вирішив скасувати 15% знижку на нафтових аукціонах

ЕкономікаО.Г., 23 січня 20153110

Уряд України на засіданні 21 січня схвалив рішення про скасування норми щодо можливості зниження стартової ціни нафти на аукціонах на 15% від світової ціни.  

Про це «Інтерфакс» повідомив народний депутат Сергій Лещенко.

За його словами, на внесенні відповідних змін до Порядку організації та проведення біржових аукціонів із продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу наполягав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Інформацію про скасування знижки підтвердили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі та в НАК «Нафтогаз України», водночас рішення уряду поки що не оприлюднено.

Як повідомлялося, проведення аукціонів із продажу нафти минулого року спочатку стримувалося дискусією між «Укрнафтою», менеджмент якої контролюють міноритарні приватні акціонери, пов'язані з акціонерами ПриватБанк, і Міненерговугілля стосовно біржі. Це питання було вирішено після ухвалення Кабінетом Міністрів 16 жовтня 2014 року постанови про порядок організації та проведення біржових аукціонів із продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу замість ухваленої в жовтні 2011 року.

У новому документі уряд зберіг прив'язку встановлення стартової ціни української нафти та газоконденсату до митної вартості нафти сорту Urals за даними Державної фіскальної служби за 15 днів, що передують даті реєстрації заявок на проведення аукціону. Проте було також збережено знижувальний коефіцієнт 0,85 при визначенні стартової ціни у разі відсутності постачання до країни нафти Urals трубопровідним транспортом, надходження нафти Azeri або інших сортів легкої нафти Каспійського регіону.

Згідно з порядком, у такому разі на цей коефіцієнт множилося середнє значення ціни контрактів із продажу нафти сорту Brent.

Від того часу відбулися два аукціони: наприкінці жовтня та в середині грудня 2014 року, на яких «Укрнафта» продала свій ресурс за стартовою ціною відповідно майже на ₴4 млрд та на ₴2,6 млрд.

Нагадаємо, держава володіє 50+1% акцій ПАТ «Укрнафта».Структури групи «Приват» Ігоря Коломойського контролюють 42% компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук