Кабмін змінив порядок участі держави в капіталізації неплатоспроможних банків

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 грудня 20163350
Держава, зокрема, може брати участь в виведенні неплатоспроможного банку з ринку коли її частка в статутному капіталі банку становить понад 75%

Держава отримала можливість брати участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку навіть за умови, що уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) не забезпечила зменшення розміру статутного капіталу неплатоспроможного банку до 1 грн. Відповідні поправки Кабінет міністрів вніс до своєї постанови №632 від 19 листопада 2014 року «Про затвердження Порядку придбання акцій банків в обмін на облігації внутрішньої державної позики» новою постановою №960 від 16 грудня, пише «Урядовий портал».

Таким чином, умовою участі держави в виведенні неплатоспроможного банку з ринку є відповідність фінустанови одному з наступних критеріїв:

  • Частка загальних активів банку становить 2% або більше розміру загальних активів банків України та / або обсяг вкладів (депозитів) фізичних і юридичних осіб банку становить 2% або більше загального розміру внесків (депозитів) фізичних і юридичних осіб в банках України;
  • Частка держави в статутному капіталі банку становить понад 75%.

Раніше повідомлялось, що Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 15 грудня про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Артем-Банк».

Загалом у 2016 році Національний банк України прийняв рішення щодо ліквідації 16 банків, із них три банки обрали шлях самоліквідації. Станом на кінець листопада в Україні діяли 98 банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук