Кандидатом у президенти США від демократів став Джо Байден

77-річний Байден є головним суперником чинного президента США Дональда Трампа на майбутніх виборах

10:18, 6 червня 2020

Колишній віце-президент США Джо Байден отримав необхідну кількість голосів делегатів для висунення кандидатом на президентських виборах від Демократичної партії. Про це повідомляє Associated Press.

Щоб стати кандидатом у президенти в першому турі голосування потенційному кандидату необхідно було заручитися підтримкою 1 991 делегата.

З’їзди партій, на яких офіційно оголосять кандидатів, заплановані на серпень, а президентські вибори у США мають відбутися в листопаді.

77-річний демократ Байден є головним суперником чинного президента США Дональда Трампа на майбутніх виборах. Байден став єдиним кандидатом від демократів після того, як його однопартієць Берні Сандерс оголосив про вихід з гонки і підтримав кандидатуру Байдена.

Боротьба за номінацію в президенти починалася для Джо Байдена невдало. Він зазнав серйозних поразок на перших двох голосуваннях в Айові і Нью-Гемпширі, але зумів повернути лідерство після перемоги в Південній Кароліні. На тлі масштабних протестів, яким передувало вбивство афроамериканця Джорджа Флойда під час його затримання поліцією, передвиборчі рейтинги Байдена підвищилися.

Згідно з останнім опитуванням, проведеним на замовлення Національного громадського радіо, за Байдена готові проголосувати 50% виборців, за Трампа – 43%. В даний момент виборці надають перевагу Байдену навіть в декількох ключових штатах – Флориді, Вісконсіні та Пенсільванії, які проголосували на минулих виборах за Дональда Трампа.

Хто такий Джо Байден і як він пов'язаний з Україною

Джозеф Робінетт Байден-молодший – американський політик ірландського походження, віце-президент США у 2009—2017, сенатор США від штату Делавер (з 1973), член демократичної партії.

Раніше він двічі, у 1988 і 2008 виставляв свою кандидатуру на виборах президента США, але обидва рази знімав свою кандидатуру на самому початку в кожній із кампаній.

В адміністрації Барака Обами Джо Байден вважався чи не головним відповідальним за Україну: він часто приїздив до Києва, а у грудні 2015 навіть виступив з промовою у Верховній Раді. Байден неодноразово заявляв, що одне з його головних завдань – допомогти Україні у боротьбі з корупцією.

У 2016 році Верховна рада схвалила постанову про звільнення тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна, а на початку 2018 року Джо Байден заявив, що це рішення – його особиста заслуга. За словами Байдена, під час одного з візитів до Києва він поставив українській владі ультиматум: або вони звільняють генпрокурора, або Україна не отримає від США 1 млрд доларів кредитних гарантій.

Пізніше стало відомо, що за часів керівництва Шокіна ГПУ проводила розслідування щодо газовидобувної компанії Burisma, власником якої вважають колишнього регіонала Миколу Злочевського. До Ради директорів цієї фірми входив син Джо Байдена, Гантер Байден.

Опоненти Джо Байдена вже використовують цю інформацію як доказ наявності у нього конфлікту інтересів, а його намагання звільнити українського генпрокурора пояснюють маніпулюванням українським правосуддям з метою захистити власні інтереси.

Сам Джо Байден ці звинувачення неодноразово заперечував. Він заявляв, що його діяльність на посаді віце-президента не мала жодного стосунку до роботи сина і що вони ніколи не обговорювали роботу Burisma в Україні.

Зовсім недавно, позафракційний депутат Верховної Ради України Андрій Деркач оприлюднив записи нібито розмов п’ятого президента України Петра Порошенка з Джо Байденом. Записи датовані 2015–2016 роками, коли обидва ще перебували на названих посадах.

На записах співрозмовники неодноразово обговорюють ситуацію в українському парламенті, зокрема вихід фракцій з владної коаліції, питання відставки уряду і призначення нового прем’єр-міністра, звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна та кандидатури на його наступника.

У Байдена вважають, що оприлюднення цих записів – це продовження давньої російської спроби йому нашкодити, назвавши їх «повністю відредагованими».