Каннський фестиваль звинуватили у дискримінації

КультураК.С., 28 квітня 20160
Каннський фестиваль звинуватили у дискримінації
Кінематографістки вважають, що у Каннах їх дискримінують

У програмі Каннського фестивалю 2016 року лише троє з 20 представлених фільмів були зняті жінками. Це картини Андреа Арнольд, Ніколь Гарсіа і Тоні Ердманн. Ці фільми складають 15% від усіх конкурсних фільмів. Таким чином знову постало питання про гендерну нерівність у кінематографі.

Чотири роки тому 800 кінематографістів та кінематографістів підписали відкритого листа, засудивши відсутність жінок-режисерів в списку претендентів на «Золоту пальмову гілку». З того часу гендерний склад журі був збалансований, але єдиною переможницею фестивалю залишається Джейн Кемпіон, яка отримала «Золоту пальмову гілку» у 1993 році за фільм «Піаніно».

Проте арт-директор Тьєррі Фремо заявив в інтерв'ю The Hollywood Reporter, що це не є проблемою фестивалю. «Для того щоб бачити більше жінок у Каннах, ми повинні мати більше жінок в кіно. Канни - це не проблема. Не звинувачуйте Канни», - говорить він.

Йому відповіла актриса Роуз МакГоуен, яка заявила, що «ті 17 режисерів, які не є жінками, повинні ходити по червоній доріжці на високих підборах». Вона нагадала торішню тему, коли одну з учасниць фестивалю не пустили охоронці, які наполягали на тому, що жінки на набережній Круазетт зобов'язані носити підбори.

«Є так багато рівнів жінконенависництва, які люди навіть не розуміють, з чого воно починається. Від "ви повинні носити високі підбори"- один крок до "ми не сприймаємо вас як режисера"», - заявила актриса.

Нагадаємо, у 2016 році до складу журі Каннського фестивалю увійшли актриса Кірстен Данст, французька зірка Ванесса Параді, італійська актриса і кінематографіст Валерія Голіно та іранська продюсер Катаюн Шахаб. Голова журі - австралійський режисер Джон Міллер. 69-й фестиваль пройде на з 11 по 22 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук