Попри вимушений карантин у Львові навчальний процес триває. І хоч школи зараз зачинені, усі вчителі в свої робочі години на зв'язку. Школи Львова централізовано переходять на інтерактивні платформи «Google Classroom» та Zoom. З їх допомогою діти можуть віддалено навчатись в умовах карантину, а вчителі давати завдання, проводити відеоконференції з учнями і навіть оцінювати онлайн. Частина шкіл міста ще до карантину використовували ці е-платформи в окремих класах, розповіли в міському управління освіти.
Чути та бачити усіх своїх учнів, перебуваючи вдома, вчительці львівської школи «Лідер» Мар'яні Клебан допомагає платформа Zoom. Підключити одночасно можна навіть до 100 учасників. Учителька каже: формат відеоконференції дуже зручний інструмент для віддаленого навчання.
«Це математика. Ти не можеш їм сказати, щоб вони самі прочитали і засвоїли. Ти маєш їм це розказати. З ними про це поговорити. Ти маєш бачити, що вони це зрозуміли і вміють це застосовувати в прикладах», – пояснює вчителька школи «Лідер» Мар'яна Клебан.
Ще одна онлайн платформа, яку зараз активно використовують педагоги – Google Сlassroom. Христина Бережанська демонструє, як з допомогою цього сервісу можна віддалено створювати віртуальні класи, додавати сюди учнів, поширювати завдання і проводити тести для дітей. Звичайно, з домашніми завданнями та оцінками. Тут навіть класний журнал в онлайн-форматі є.
«Google Classroom, насправді, дуже проста у використанні. Навіть, хто в ній ніколи не працював, все очевидно і читабельно. Кожне завдання дуже швидко вчитель може розробити під свій предмет», – доповнює вчителька української мови та літератури школи «Лідер» Христина Бережанська.
Як Google Classroom так і Zoom не вимагає затрат чи спеціального програмного забезпечення, каже головна айтішниця міськради Олена Гунько.
«У кожній школі визначена відповідальна людина за цей процес. Відповідно, кожен може звернутись до цієї людини. Зазвичай, це є вчитель інформатики. В деяких випадках це є заступники директорів», – пояснила в коментарі ZAXID.NET начальниця управління ІТ ЛМР Олена Гунько.
Десятикласниця Анастасія Швець уже другий тиждень навчається вдома. Каже, спершу було трохи важкувато, але з часом освоїлась. Навчанню вдома щодня школярка виділяє від двох до трьох годин.
«Спочатку я спала скільки хотіла, до обіду. Але зараз я вже розумію, що карантин буде тривати довше, ніж канікули і навчання ніхто не дожене. Потрібно сідати за науку», – визнає учениця 10-го класу Львівського фізико-математичного ліцею Анастасія Швець.
В міському ж управлінні освіти наголошують: це не канікули.
«Це є навчальний рік. Освітній процес. Учитель напрацьовує матеріали, проводить оцінювання. Як він собі записує – це його особиста справа, але пізніше, коли всі повернуться до школи, вчитель всі оцінки буде виставляти до класного журналу», – твердить очільниця міського управління освіти Зоряна Довганик.
Тим часом, у МОН розповіли про зміни в навчанні та вступній кампанії через карантин. Зокрема, ДПА для 4 і 9 класів скасують, а ЗНО – пробне та основне – перенесуть.