Карантин вихідного дня не зупинить поширення Covid-19, – дослідження КШЕ

Таке обмеження лише завдасть шкоди економіці, але не матиме результату у боротьбі з Covid-19

19:04, 12 листопада 2020

Карантин вихідного дня не допоможе зупинити поширення коронавірусу в Україні. Про це свідчить моделювання Київської школи економіки.

Карантин вихідного дня, на думку експертів КШЕ, не зупинить хворобу, і до того ж завдасть шкоди бізнесу та добробуту сімей.

«Жодне часткове обмеження на сьогодні не є ефективним засобом стримування пандемії в Україні. Його наслідком буде неминуче введення більш жорстких обмежень у майбутньому – з ще більшими втратами для економіки», – вважають у КШЕ.

На їхню думку, слід ввести національні обмеження (локдаун у певних сферах за прикладом Німеччини) на певний період часу (один місяць). Обмеження повинні супроводжуватися пакетом економічної підтримки для бізнесу і громадян.

Головна мета таких обмежень – зберегти систему лікарень та медичний персонал у дієздатному стані до закінчення осінньо-зимової хвилі пандемії.

Національні обмеження вже мають ефект у Бельгії та Чехії. Зате в Румунії, де застосовують компромісний варіант карантину як в Україні, зростання темпів інфікування прискорюється.

У КШЕ також вважають, що необхідно радикально збільшити обсяги тестування – пропонують ввести пряму оплату тестування приватним лабораторіям через Національну службу здоров'я.

Київська школа економіки займається моделювання подальшої ситуації з коронавірусом в Україні ще від початку пандемії. Для прикладу, КШЕ прогнозувала по 10 тис. інфікованих щоденно в листопаді.

Нагадаємо, 11 листопада Кабінет Міністрів розглянув упровадження так званого карантину вихідного дня. Протиепідемічні заходи будуть посилені з опівночі суботи до опівночі понеділка. Обмеження почнуть діяти вже з цих вихідних. Також уряд скасував адаптивний карантин.

Міська комісія з питань ТЕБ і НС у Львові же заявила, що не підтримуватиме рішення уряду про запровадження карантину вихідного дня.