Карнавал і жаб'ячі лапки

Найбільш очікувані спортивні події 2016 року за участю українців

15:51, 4 січня 2016

Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро, чемпіонат Європи з футболу у Франції, біатлонний мундіаль у норвезькому Холменколлені – це лише вершки зі спортивного асорті 2016 року, в якому братимуть участь українські спортсмени.

ZAXID.NET пропонує календар-гід із найбільш очікуваних спортивних подій нового року, де українські спортсмени матимуть усі шанси позмагатись за трофеї та призові місця.

ІІ зимові Юнацькі Олімпійські Ігри

Місце проведення: Ліллехаммер, Норвегія

Дата проведення: 12-21 лютого

Для українського спорту норвезьке містечко Ліллехаммер назавжди залишиться пам’ятним, оскільки саме там у 1994 році фігуристка Оксана Баюл виборола перше олімпійське золото незалежної України, а біатлоністка Валентина Цербе завоювала першу олімпійську медаль – бронзу у спринті на 7,5 км.

Планується, що під час ІІ зимових Юнацьких Олімпійських Ігор українці візьмуть участь у 10 видах спорту: біатлон, лижні гонки, санний спорт, гірськолижний спорт, лижне двоборство, стрибки на лижах з трампліна, скелетон, сноубординг, фігурне катання, шорт-трек.

Ліцензійний відбір триватиме до 10 січня 2016 року. Наразі українські спортсмени вибороли право на участь у біатлоні (2 дівчини та 2 юнаки), лижному двоборстві (1 юнак) та фігурному катанні (1 юнак, 1 дівчина, 1 спортивна пара та 2 танцювальні пари).

Зимова Юнацька олімпіада у Ліллехаммері запам’ятається також тим, що тут вперше до змагальної програми ввійдуть абсолютно нові види спорту: гонки на монобобах; змішана естафета в біатлоні, в якій кожну країну представлятимуть 1 дівчина та 1 юнак; змагання зі слоупстайлу (фрістайл); змагання з сноубордкросу (сноуборд).

Чемпіонат світу із біатлону

Місце проведення: Холменколлен, Норвегія

Дата проведення: 3-13 березня

Жіноча збірна України з біатлону. Фото: ФБУ.

За результатами трьох етапів поточного Кубка світу з біатлону українська жіноча збірна займає другу позицію у загальному заліку. Наразі нагородами може похвалитися хіба що Олена Підгрушна, яка після річної перерви феєрично повернулася у великий біатлон і завоювала одразу дві бронзи. Також в активі збірної України – командна бронза в естафеті.

Непогані результати демонструє Юлія Джима, яка наразі перебуває на 12 місці у загальному заліку, а також Ольга Абрамова, яка входить до топ-20 найсильніших біатлоністок світу. А ось українська зірка минулого сезону Валентина Семеренко через хворобу поки що не може похвалитися здобутками на етапах Кубка світу, однак перед стартом наступного раунду змагань у німецькому Рупольдингу зуміла завоювати Кубок Словенії.

Загалом поточний лідерський список жіночого біатлону може сильно змінитись до старту чемпіонату світу у Холменколлені. За право стати найсильнішою біатлоністкою світу у сезоні 2015/16 конкурують і чешка Габріела Соукалова, і француженка Марі-Дорен Абер, і німкеня Франциска Хільдебрант, і фінка Кайса Макарайнен, а також італійка Доротея Вірер. Абсолютно ймовірно, що інші спортсменки зможуть потіснити когось із поточного топ-5 найсильніших біатлоністок світу. І цілком можливо, що це може бути хтось з української збірної.

Тим цікавішим повинен бути чемпіонат світу з біатлону, який відбудеться в березні у Норвегії. До того часу наші спортсменки повинні набрати оптимальну форму і скласти гідну конкуренцію своїм суперницям у боротьбі за титули чемпіонок світу.

Чемпіонат Європи з футболу

Місце проведення: Франція

Дата проведення: 10 червня – 10 липня

Драматичний вихід збірної України у фінальний раунд чемпіонату Європи вже став одним із найбільших здобутків українського футболу останніх років. Команда Михайла Фоменка не зуміла вийти із групи, однак пробилася на Євро-2016 через стикові матчі, здолавши збірну Словенії. На груповому етапі європейської першості українці зіграють із чинними чемпіонами світу, збірною Німеччини, а також – із командами Польщі та Північної Ірландії.

Після оголошення результатів жеребкування українська інтернет-спільнота розділилася на два табори: одні шанувальники футболу назвали українську групу цілком прохідною, інші ж навпаки – скептично оцінили вихід збірної України до 1/8 фіналу Євро-2016.

Завдяки зміненому формату чемпіонату Європи цього року у турнірі візьмуть участь 24 кращі європейські збірні, а раунд плей-офф Євро-2016 стартуватиме з 1/8 фіналу, а не з чвертьфіналу, як це було раніше. Таким чином до етапу плей-офф зможуть дістатися команди, які посіли перші та другі місця у своїх групах, а також чотири збірні, які посіли кращі треті місця на груповому етапі турніру.

Свій перший матч на Євро-2016 збірна України проведе проти команди Німеччини 12 червня, другий – проти суперників із Північної Ірландії 16 червня, і третій – 21 червня проти збірної Польщі.

XXXI Літні Олімпійські Ігри

Місце проведення: Ріо-до-Жанейро, Бразилія

Дата проведення: 5-21 серпня

Цього року колоритна Південна Америка вперше прийматиме Олімпійські ігри на своєму континенті. Заявка Ріо-де-Жанейро перемогла у голосуванні за проведення змагань у Мадриду, Токіо та Чикаго.

Наразі, як повідомляє офіційний сайт Національного олімпійського комітету України, 105 українських спортсменів із 17-ти видів спорту (кульова стрільба, важка атлетика, стрибки у воду, синхронне плавання, сучасне п'ятиборство, стендова стрільба, бокс, стрільба з лука, кінний спорт, велоспорт-маунтенбайк, плавання, боротьба вільна, веслування на байдарках і каное, легка атлетика, художня гімнастка, греко-римська боротьба, академічне веслування) вибороли право на участь в Іграх.

Остаточний склад української команди на Олімпіаду-2016 оголосять наприкінці липня.

Нагадаємо, що у 2012 році під час літньої Олімпіади у Лондоні українська делегація зуміла завоювати 20 медалей, посівши 14 підсумкове місце. Тоді олімпійськими чемпіонами під прапором України стали Яна Шемякіна (фехтування), Катерина Тарасенко, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова, Яна Дементьєва (академічне веслування), Олексій Торохтій (важка атлетика), Юрій Чебан (веслування на байдарках і каное), а також боксери Олександр Усик та Василь Ломаченко.

***

Окрім масштабних спортивних заходів, де братимуть участь десятки країн з різних куточків світу, шанувальникам українського спорту варто стежити за наступними турнірами:

Футбольні єврокубки

Цього сезону до раунду плей-офф Ліги чемпіонів та Ліги Європи пробились лише «Динамо» і «Шахтар» відповідно. Уже 16 лютого кияни прийматимуть у Києві англійський «Манчестер Сіті», а донеччани 18 лютого зіграють на «Арені Львів» із німецьким «Шальке». В обох українських команд є непогані шанси на вихід до наступних раундів у своїх турнірах.

Нагадаємо, що фінал цьогорічної Ліги Європи відбудеться18 травня у Базелі, Швейцарія, а фінал Ліги чемпіонів-2016 – 28 травня у Мілані, Італія.

Великий теніс

Одним зі спортивних здобутків 2016 року стало 15 місце у рейтингу WTA лідерки українського жіночого тенісу Еліни Світоліни. Минулого року 21-річна тенісистка не лише встановила національний рекорд, а й зуміла вперше у кар’єрі пробитися до чвертьфіналу турніру серії «Великого шолому». 2016 рік обіцяє бути для Еліни Світоліної не менш успішним, тим більше, що тенісистка планує потрапити до топ-10 кращих ракеток світу.

Перший турнір «Великого шолому» Australian Open відбудеться 18-31 січня у Мельбурні, Австралія. Другий – Rolland Garros – традиційно відбудеться у Парижі із 23 травня по 5 червня. Далі в англійському Вімблдоні зберуться найкращі тенісисти світу, аби позмагатися за Кубок турніру, що триватиме із 27 червня по 10 липня. І закриватиме серію турнірів «Великого шолома-2016» Відкритий чемпіонат з тенісу у США – US Open – який відбудеться у Нью-Йорку із 28 серпня по 11 вересня.

Чемпіонат світу із футзалу

У кваліфікації на світову першість із футзалу, яка відбудеться із 10 вересня по 1 жовтня у Колумбії, збірна Україна здобула перемоги у трьох матчах поспіль. Тепер українській команді варто перемогти у двох стикових поєдинках, аби здобути путівку на мундіаль. Жеребкування стикових раундів відбудеться 12 лютого, а матчі за право виступати на ЧС-2016 із футзалу – 22 березня та 12 квітня.