Касаційний суд визнав незаконним будівництво 10-поверхівки у Львові

Забудовник не отримав дозвіл на будівництво в історичному ареалі від Міністерства культури

08:31, 30 березня 2021

Касаційний адміністративний суд скасував рішення попередніх інстанцій, які дозволили забудовнику«Кантрансбуд» розпочати будівництво у межах історичного ареалу міста без дозволу Міністерства культури. Йдеться про житловий комплекс неподалік Стрийського парку. Суд став на сторону Мінкульту і поновив припис про порушення, який відомство видало забудовнику «Кантрансбуд». Разом з тим з 2017 року будівництвом ЖК на вул. Карманського, 21 вже займалася інша компанія зі схожою назвою «Каптрансбуд» і рішення Касаційного суду не впливає на сьогоднішніх власників будинку та мешканців комплексу.

Позиція компанії ПП «Каптрансбуд»: 10-поверхівка по вул. Карманського, 21 збудована законно

Як йдеться у рішенні суду, ще весною 2017 року представник Міністерства культури провів огляд території на вул. Карманського, 21, що є частиною буферної зони історичного центру Львова. В акті огляду зазначається, що на цій території облаштували будівельний майданчик, де активно велися будівельні роботи. Згідно з законодавством, щоб проводити будівельні роботи на території історичного ареалу, необхідний дозвіл від Міністерства культури. У забудовника «Кантрансбуд» такого дозволу не було, тому Мінкульт видав припис, у якому зобов’язав компанію зупинити будівельні роботи і звернутись за дозволом.

Компанія «Кантрансбуд» оскаржила припис Міністерства культури в суді. У 2017 році Львівський окружний адміністративний суд скасував припис Мінкульта, а в червні 2018 році це рішення підтвердив і Львівський апеляційний адміністративний суд.

26 березня 2021 року цю справу розглянув Касаційний адміністративний суд. Судді Наталія Коваленко, Ян Берназюк та Сергій Чиркін вирішили, що Міністерство культури діяло у межах своїх повноважень, коли видавало припис забудовнику, а суди двох перших інстанцій видали незаконні рішення, ставши на сторону забудовника. Відтак Касаційний адміністративний суд скасував рішення львівських судів і ухвалив нове рішення відмовити ПП «Кантрансбуд» у позові до Міністерства культури.

Таким чином припис Мінкульта за 2017 щодо виявлених порушень під час будівництва знову став чинним. За час, поки тривала судова тяганина у цій справ, на вул. Карманського, 21 уже збудували 10-поверховий житловий будинок. За інформацією ЛУН, частину квартир у цьому ЖК продали.

Додамо, що ще 2014 році мешканці сусіднього будинку оскаржували дозвіл на будівництво житлового комплексу, але суд їм відмовив. А у 2016 році семеро львів’ян оскаржили містобудівні умови і обмеження на це будівництво у суді, однак суд відмовився їх скасовувати.

За даними YouControl, власником ПП «Кантрансбуд» є Михайло Садовяк. Він також є співзасновником будівельної компанії «СБ Груп», що збудував ЖК «Lake Park» на вул. Тернопільській, ЖК «Липова алея» біля стадіону «Україна», котеджне містечно «Брюхсель» у Брюховичах, будує ЖК на вул. Виговського тощо. На місцевих виборах у 2020 році Михайло Садовяк балотувався до Львівської міськради від ВО «Батьківщина», але партія не подолала виборчий бар'єр.

***

Після виходу цього матеріалу до редакції звернувся власник ПП «Каптрансбуд» Тігран Арутюнов. Він пояснив, що з 2017 року будівництвом житлового комплексу на вул. Карманського, 21 займається його компанія, а не ПП «Кантрансбуд», що фігурує у рішенні Касаційного суду. Тігран Артюнов надав редакції копію договору про користування земельною ділянкою на вул. Карманського, 21. Саме ця компанія починала будувати житловий комплекс за цією адресою і власне на неї склав припис Мінкульт щодо порушень. Однак у 2017 році ПП «Каптрансбуд» розірвало договір про користування земельною ділянкою і компанія «Кантрансбуд» більше не займалась цим будівництвом. У ПП «Каптрансбуд», стверджує власник компанії, не було жодних проблем з документами.