Керівником бюро програми ЄС «Креативна Європа» стала Ірина Вікирчак

КультураК.С., 23 червня 20165540
Керівником бюро програми ЄС «Креативна Європа» стала Ірина Вікирчак
фото Facebook
Ірина Вікирчак

Завершено конкурс на посаду керівника бюро програми ЄС «Креативна Європа» у рамках приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа» (Угода набула чинності 11 березня 2016 року). За результатами конкурсу максимальну кількість балів отримала Ірина Вікирчак.

Загалом на посаду керівника Бюро надійшло 59 заявок. Процес відбору було організовано в декілька етапів: прийом резюме; попередній технічний відбір на відповідність встановленим критеріям; тест на знання англійської мови, що проводився Британською Радою; співбесіда із членами Конкурсної комісії, яка складалась із представників Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Представництва Європейського Союзу в Україні, а також незалежних експертів, повідомляє міністерство культури.

Відповідно до рекомендацій щодо заснування Бюро Міністерство культури України звернулося до Європейської Комісії для погодження європейською стороною кандидатури Ірини Вікирчак на посаду керівника Бюро програми «Креативна Європа».

Ірина Вікирчак — менеджерка культурних проектів, культуртрегер, поетеса. Засновниця міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» (м. Вінниця). У 2010-2013 роках була директоркою Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz (фестиваль, видавництво, резиденція). У вересні 2013 реалізувала проект з 60 літературних подій, серед яких читання у потягах, «Поетичне Турне: Київ—Чернівці—Львів—Берлін—Бремен».

У різний час Ірина Вікирчак отримувала стипендії на навчання в США та Німеччині. У 2014 році працювала у Варшаві як учасниця програми Міністра культури Польщі Gaude Polonia. Організаторка стратегічної сесії Culture 2015 у м. Чернівці (грудень 2014), засновник громадської організації «Інститут культурного менеджменту» (лютий 2015). Виступала куратором української програми Міжнародного літературного фестивалю Read My World (м. Амстердам, 2016 р.). Вільно володіє англійською, німецькою, польською мовами.

Авторка поетичної збірки «Розмова з ангелом» (2005), співавторка українсько-австрійського поетично-візуального проекту «Потяг Часу: Чернівці-Прага-Відень» (2011). Її поезія перекладена англійською, німецькою, польською, іспанською мовами
Була гостем літературних фестивалів у Німеччині, Швейцарії, Колумбії, Греції.

«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів.

Програма ЄС «Креативна Європа» є одним із найбільших проектів Європейської Комісії культурно-гуманітарного спрямування і представляє великі фінансові можливості для розвитку культурного і креативного секторів в країнах-членах ЄС та державах-учасницях «Східного партнерства». Орієнтовний обсяг фінансування – 1,46 млрд. євро. Програма складається з трьох компонентів: Культура (31% бюджету), Медіа (56% бюджету) та секторальний напрямок (13% бюджету), спрямований на підготовку та оцінку проектних пропозицій у сферах культури та аудіовізуальної політики, зокрема  медіа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук