Кіцманський районний суд Чернівецької області визнав винним начальника Кіцманського райавтодору (філія ДП Чернівецький облавтодор») Володимира Сердюка в отриманні неправомірної вигоди і оштрафував на 25,5 тис. грн. Про це повідомив «Главком» з посиланням на вирок суду від 15 жовтня.
Згідно з матеріалами справи, наприкінці лютого 2016 року до посадовця звернувся місцевий підприємець з питанням щодо можливості повторного здійснення підрядних робіт на замовлення райавтодору, оскільки йому необхідна була робота через скрутне матеріальне становище. Зокрема, підприємець мав спеціалізовану техніку і технічну можливість забезпечити виконання робіт з поточного ремонту гравійних доріг, а також з розчистки та регулювання русел річок.
У кінці жовтня того ж року обвинувачений повідомив підприємцю, що підшукав для нього роботу, яка полягатиме у наданні транспортних послуг з розчистки русла річки Прут під мостом в с. Дубівці Чернівецької області. При цьому Сердюк зауважив, що перед початком підрядних робіт йому потрібно сплатити певну суму, з розміром якої не визначився і обіцяв повідомити пізніше.
1 листопада 2016 року начальник райавтодору уклав договір з потерпілим на транспортне обслуговування. З того часу і до кінця серпня 2017 року під час спільних зустрічей обвинувачений посадовець, не конкретизуючи суму неправомірної вигоди, продовжував неодноразово нагадувати підприємцю про понесені ним витрати для забезпечення останнього роботою.
31 серпня 2017 року Сердюк у службовому кабінеті повідомив підприємцю про суму хабара у розмірі 10 тис. грн. Через місяць останній передав чиновнику озвучену суму, якого у підсумку викрили працівники департаменту захисту економіки.
У суді обвинувачений начальник райавтодору не визнав своєї вини. Підтвердив, що до нього дійсно звернувся підприємець, який шукав роботу. Що стосується нібито вимагання 10 тис. грн, то це були гроші, які підприємець приніс за відвантаження 20 машин матеріалу з підмостового русла річки. Щоправда, за словами того ж Сердюка, кошти за відвантажений матеріал мали перерахувати через банк на рахунок облавтодору.
Слід зазначити, що дії голови райавтодору були кваліфіковані за ч.3 ст. 368 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п'яти до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, з конфіскацією майна. Однак суд дійшов висновку, що сторона обвинувачення не довела спрямованість та наявність у Сердюка прямого умислу на вимагання неправомірної вигоди, оскільки саме підприємець, діючи в своїх інтересах з метою отримання роботи, неодноразово пропонував та надав неправомірну вигоду обвинуваченому.
Таким чином, суд визнав винним дорожника Володимира Сердюка за ч.1 ст. 368 КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом від трьох до шести місяців, або позбавленням волі від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.
До слова, раніше голову Закарпатського облавтодору оштрафували на 15 тис. грн за збитки на майже 2 млн грн. При цьому м'який вирок суду дозволив засудженому за корупцію залишитися на посаді.