Кінематографісти просять Верховну Раду подовжити мораторій на ПДВ для кіноіндустрії

КультураК.С., 12 грудня 20161470

Національна спілка кінематографістів України закликає Верховну Раду України подовжити мораторій на ПДВ для кіноіндустрії до 1 січня 2020 року, звільнивши від сплати ПДВ операції з постачання національних фільмів і озвучення, дублювання, субтитрування іноземних фільмів українською мовою, а також розповсюдження та демонстрування національних фільмів та іноземних фільмів державною мовою.

Відповідне звернення кінематографістів голові Верховної Ради України Андрію Парубію спрямував голова НСКУ Тарас Ткаченко, йдеться на сайті Національної спілки кінематографістів.

У листі йдеться про те, що у проекті Державного бюджету України на 2017 рік подовження пільг зі сплати ПДВ щодо операцій постачання національних фільмів і озвучення, дублювання, субтитрування іноземних фільмів українською мовою, які спливають 1 січня 2017-го, не передбачено. Натомість термін дії пільг зі сплати ПДВ для операцій з розповсюдження і демонстрування фільмів вже сплив 1 січня 2016 року.

Також ухвалений нещодавно законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в України», який передбачає систему пільг щодо кіноіндустрії, нині проходить процедуру доопрацювання опісля зауважень з боку президента України. Відтак, його норми ще не набули чинності.

Усе це означає суттєве скорочення від 1 січня 2017-го фінансових можливостей українського кіно, зокрема й тих, що стосуються рекламування національної кінопродукції. «Нині українське кіно тільки-но починає спинатись на ноги. Було б украй недалекоглядно – особливо в контексті сучасних реалій – ставити нові бар’єри на шляху його розвитку», – зазначає голова НСКУ Тарас Ткаченко і закликає Верховну Раду України подовжити мораторій на ПДВ для кіноіндустрії до 1 січня 2020 року.

Повний текст листа можна прочитати на сайті спілки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук