У деяких районах Нью-Йорка оголосили надзвичайний стан в охороні здоров’я через різкий спалах кору, який, як підозрюють, потрапив до США з України, повідомив «Голос Америки» з посиланням на The New York Times.
З початку цього року у США зафіксували 465 випадків зараження небезпечною інфекцією, майже 170 з них – у штаті Нью-Йорк, округ Рокленд, де живе значна кількість ультра-ортодоксальних євреїв. Це рекордні показники за останні 28 років.
До Нью-Йорка кір прийшов з України, сказано в статті американської газети. Автори публікації пояснили, що кожного року десятки тисяч хасидів їдуть в місто Умань Черкаської області святкувати єврейський новий рік. Торік дата припала на початок вересня, і за кілька тижнів потому спалах кору стався в Ізраїлі, а у жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку. Таким чином, The New York Times стверджує, що до Нью-Йорка вірус привезли саме паломники з України.
За даними ЮНІСЕФ, за підсумками минулого року, Україна стала світовим лідером із кількості хворих на кір. На думку ЮНІСЕФ, це свідчить про зведення нанівець прогресу з подолання цього захворювання, якому легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним.
У вівторок, 9 квітня, мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив обов'язкову вакцинацію і режим надзвичайного стану у галузі охорони здоров’я.
Як йдеться в публікації, хоча більшість релігійних лідерів підтримують вакцинацію, дехто все одно проти. Причина такої позиції – у неправдивій інформації про неефективність чи навіть шкоду імунізації, навіть попри докази лікарів та науковців, що вакцини ефективні на 97%, пояснює влада. Також деякі штати дозволяють батькам не вакцинувати дітей через релігійні чи філософські переконання. Там знижується рівень вакцинації, натомість зростає кількість захворювань.
ЮНІСЕФ нагадує, що кір заразніший за лихоманку Ебола, туберкульоз або грип. Вірус може жити в приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишила його. Він розповсюджується повітряно-крапельним шляхом та пошкоджує дихальні шляхи.
Нагадаємо, в Україні зафіксували нову хвилю зростання захворюваності на кір.