Україна стала світовим лідером за захворюваністю на кір

Торік у країні захворіли 35 120 людей, що є найбільшим показником у світі

Окрім України, багато хворих було також в Бразилії та на Філіппінах

Кількість людей, які захворіли на кір в Україні є найбільшою у світі за підсумками 2018 року, йдеться в повідомленні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з посиланням на дані Всесвітньої організації з охорони здоров’я, інформує «ВВС Україна».

Зазначається, що найбільший приріст випадків кору у 2018 році порівняно з 2017 роком спостерігався в Україні, Філіппінах та Бразилії. Лише в Україні, у 2018 році було зареєстровано 35 120 випадків інфікування, що більше ніж у другого і третього місць разом узятих.

У Філіппінах зареєстрували 15 599 випадків у 2018 році, а в Бразилії – 10 262 випадки.

«Час прокидатися. Ми маємо безпечну, ефективну й недорогу вакцину проти дуже заразного захворювання – вакцину, яка щороку рятувала майже мільйон життів протягом останніх двох десятиліть», – наголосила виконавча директорка ЮНІСЕФ Ґенрієтта Голсман Фор.

98 країн світу повідомили про те, що у 2018 році кількість зафіксованих випадків кору в них була більшою, ніж у 2017 році.

На думку ЮНІСЕФ, це свідчить про «зведення нанівець прогресу з подолання цього захворювання, якому дуже легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним.

Організація нагадує, що кір – це дуже заразне захворювання, заразніше, ніж Ебола, туберкульоз або грип. Вірус може жити в приміщенні протягом двох годин після того, як інфікована людина залишила його. Він розповсюджується повітряно-крапельним шляхом та ушкоджує дихальні шляхи. Специфічного лікування від кору не існує, тому саме вакцинація є єдиним способом захистити дітей.

Виконавча директорка ЮНІСЕФ наголошує, що у багатьох випадках захворюванню можна було запобігти. «Хоча хвороба тут кір, дуже часто справжньою інфекцією є дезінформація, недовіра і самозаспокоєння. Ми повинні робити більше, щоб доносити правдиву інформацію до всіх батьків і допомогти безпечно вакцинувати кожну дитину», – сказала Ґенрієтта Фор.

Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом і може викликати серйозні ускладнення, серед яких пневмонія, вушна інфекція та запалення мозку, що в результаті може призвести до інвалідності та навіть смерті.

Згідно з даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за січень-лютий 2019 року на кір в Україні захворіло більше 20 тис. людей, з них більш ніж половина — діти. Загалом з початку спалаху кору померли 30 людей, з них дев'ятеро людей з початку цього року.

Медики нагадують, що щеплення є єдиним надійним захистом від кору.

Найвищі показники захворюваності медики фіксують у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій областях та місті Київ. Аби збільшити рівень імунізації серед тих дітей, які пропустили планові щеплення, у Львівській області – лідерці за кількістю невакцинованих – з лютого працюють мобільні бригади, які проводять вакцинацію дітей.

Як писав ZAXID.NET, торік сумарна кількість хворих на кір в Україні була вищою, ніж у решті країн Європейського регіону разом узятих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук