Київський художник навчає української мови за допомогою провокативних слайдів

КультураК.С., 16 січня 201711110
Київський художник навчає української мови за допомогою провокативних слайдів

Стріт-арт художник із Києва Єжи Коноп’є запустив у мережі проект «Мова кольорова», за допомогою якого закликає слідкувати за правильним вживанням слів в українській мові.

«Цей проект я вигадав у 2013 році. Все почалось з одного слайду, який я зробив через те, що раз у раз чув слово «шкода» з наголосом на «о». Це мене бентежило, бо іще зі школи я знав, що «шкОда» значить «шкодити», а коли «шкодують», треба говорити «шкодА» (з наголосом на «а»)», – розповів Cultprostir Єжи Коноп’є.

Єжи продовжив свій проект, коли почав більше спілкуватися українською з друзями і частіше стикатися з неправильним слововживанням. «Картинки для слайдів я вирішив підбирати якісь провокативні. Зазначу, що я проти насильства над тваринами, і зображення котів у слайді про вживання слова «шкода» лише для привертання уваги», - наголосив художник.

За словами Єжи Коноп’є, деякі слайди мають інше завдання і «геть не годні претендувати на унормування мовних правил». «Наприклад, слайд «Сковорода і пательня» більш гумористичний. В українській мові сковорідкою називають якраз круглий посуд, а пательнею – велике квадратне деко», – пояснює автор. До того ж, він наголосив: «Не слід сприймати цей проект як закон. Він лише покликаний звернути увагу на різноманітність української мови».

Невдовзі проект «Мова кольорова» поповниться новими слайдами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук