Київський суд визнав протиправною заборону в Україні російського серіалу «Кухня»

КультураД.Ц., 23 червня 201620630
Київський суд визнав протиправною заборону в Україні російського серіалу «Кухня»
Кадр із серіалу «Кухня»

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним наказ Державного агентства України з питань кіно №14 від 18 лютого 2016 року щодо визнання недійсними державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування чотирьох сезонів російського серіалу «Кухня».

Позов до Держкіно подало Приватне акціонерне товариство «Телекомпанія “ТЕТ”», що входить до медіахолдингу «1+1 медіа», повідомляє сайт Національної спілки кінематографістів.

Нагадаємо, 18 лютого 2016 року Держкіно скасувало прокатні посвідчення усіх сезонів серіалу «Кухня» через те, що у п’ятому сезоні (і, загалом, 89-ій серії телевізійної комедії) на екрані з’являється Йосип Пригожин, внесений Міністерством культури України до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Відповідно до чинного законодавства, покликаного захищати вітчизняний інформаційний простір, Держкіно відмовляє у видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, якщо одним з учасників фільму є фізична особа, включена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Натомість вже чинне прокатне посвідчення може бути скасоване у разі внесення одного з учасників фільму до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Саме таким чином вчинило Держкіно, заборонивши російський комедійний серіал «Кухня» в Україні.

Тоді ж «1+1 медіа» виступили із заявою про незгоду із рішенням агентства, оскільки п’ятий сезон (а з ним і серію, у якій з’являється Йосип Пригожин) закуплено для трансляції на телебаченні взагалі не було. Відтак, рішення про скасування прокатних посвідчень перших чотирьох сезонів серіалу «Кухня», які до того не викликали жодних нарікань, було, на думку «1+1 медіа», необгрунтованим і безпідставним.

Суд встановив, що 8 квітня 2010 року між компанією «TV Media Planet» та ПАТ «Телекомпанія “ТЕТ”» був укладений Ліцензійний договір на передачу виключних прав на телевізійний показ визначених в договорі фільмів на території України. Згідно з укладеними до цього Ліцензійного договору додатками «Телекомпанії “ТЕТ”» були передані виключні права на аудіовізуальний твори – серії художнього серіалу «Кухня».

В подальшому «Телекомпанія “ТЕТ”» отримала посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, відповідно до яких набула право на розповсюдження і демонстрування на території України серіалу.

Однак, наказом Держкіно №14 від 18 лютого 2016 року «Про скасування державної реєстрації фільмів» було скасовано державну реєстрацію та визнано недійсними видані раніше прокатні посвідчення на фільми та телесеріали за участю Йосипа Пригожина.

Відтак, «Телекомпанія “ТЕТ”» втратила право на розповсюдження та демонстрування на території України 80 серій серіалу.

Суд відзначив, що законодавством передбачено можливість скасування державної реєстрації фільму навіть добросовісному власнику телевізійного права, в разі якщо особи, що беруть участь у фільмі, в подальшому будуть визнані такими, що становлять загрозу національній безпеці України. Однак, суд звернув увагу на те, що в розумінні Закону України «Про кінематографію» фільмом є аудіовізуальний твір (у тому числі телевізійні серіали та їх окремі серії), що складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами, та є результатом спільної діяльності його авторів, виконавців і виробників. Таким чином, під фільмом слід розуміти, в тому числі, окремі серії серіалу – як самостійні аудіовізуальні твори.

Відтак, оскільки Йосип Пригожин не є учасником 1–80 серій телевізійного серіалу «Кухня», окружний адміністративний суд міста Києва прийшов до висновку про невідповідність наказу Держкіно №14 від 18 лютого 2016 року приписам чинного законодавства.

Також суд присудив з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Телекомпанія “ТЕТ”» судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп. 

Держкіно наразі не прокоментувало таке рішення суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук