Київську радіостанцію оштрафували на ₴39 тис. за порушення мовних квот на піввідсотка

Радіо «Європа плюс» спробувало подати пісню російських старообрядців як україномовну

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала київську радіостанцію «Європа плюс» на 38 тис. 764 грн, що становить 5% від вартості ліцензійного збору, за порушення мовних квот: радіостанції до необхідних 30% української музики в ефірі не вистачило лише 0,6%.

За повідомленням прес-служби Нацради, 5 грудня 2017 року в ефірі цієї радіостанції моніторинг зафіксував недотримання мовних квот. В час, коли в період з 7:00 до 14:00 частка пісень українською мовою мала становити 30%, в ефірі «Європи плюс» в той день така частка склала 29,4%.

«Національна рада призначила мовнику позапланову виїзну перевірку, під час якої було враховано бачення “Європи плюс”, що пісня “Маша” у виконанні гурту “Yuko” звучала о 7:14 на одному з діалектів української мови. Проте в результаті подальшого аналізу тексту пісні було зроблено висновок, що ця пісня не належить до категорії пісень, виконаних українською мовою», – повідомила прес-служба Нацради та оприлюднила частину тексту вищезгаданої пісні.

Нацрада з’ясувала, що пісня не є українською, бо записана на території України, але не виконана українською мовою.

Зі слів члена Нацради Сергія Костинського, пісня записана в селі Пилипівка Чуднівського району Житомирської області.

«Історично склалося, що Пилипівка ділиться на дві громади, вони мають назви українські Пилипи і російські Пилипи. Ця пісня була записана у громаді російські Пилипи, яку заснували росіяни-старообрядці, що переїхали в цей регіон із Росії. Це не є українська мова. Ця громада зберегла свою культуру, свою мову, і це є діалект російської мови, але не є діалектом української мови», – наголосив Костинський.

В свою чергу голова Нацради Юрій Артеменко порадив мовникам програмувати кількість пісень українською мовою «з запасом», щоб не наражатися на перевірки.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше Нацрада оштрафувала мережеву радіостанцію «Радио «Пятница» на 327,8 тис. грн за порушення мовних квот на 1%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук