Коли АТП-1 збудує депо і отримає 100 нових автобусів

Блог Андрія Білого про зміни у роботі комунальногопідприємства АТП-1

11:07, 23 жовтня 2020

У своєму останньому блозі я розповів про те, що змінилося в роботі ЛКП «Львівелектротранс» за останні три роки. Тепер хочу більш детально показати зміни, які відбулись за цей час з муніципальним перевізником АТП-1.

Ідею зробити огляд про роботу комунальних підприємств Львова я почерпнув з коментарів до влогів на своєму YouTube-каналі. Так що, якщо маєте питання щодо міського транспорту та інфраструктури, пишіть.

***

Комунальне АТП-1 – це сьогодні найбільший перевізник Львова. Якщо ще три роки тому в обслуговуванні підприємства було 100 автобусів, то зараз їх стало 250. При цьому територія, де базується комунальний транспорт, не збільшилась. І навіть не зважаючи на це, працівникам підприємства вдається значно краще обслуговувати автобуси.

Автобаза АТП-1 розташована на вулиці Авіаційній. Це територія Міністерства оборони, яку комунальний перевізник орендує за 500 тис. грн в місяць. Зрозуміло, що зі збільшенням кількості автобусів нам довелось думати про те, аби розширити територію автобази. Ми розглядали декілька варіантів, яким чином це можна було зробити і вирішили облаштувати повністю нове автобусне депо на вулиці Вернадського. У 2018 році депутати міської ради проголосували за виділення земельної ділянки під нову базу для автобусів. Це рішення було важливим, бо існуюча територія на Авіаційній більше не може вміщувати нових автобусів. А це означає, що якщо ми не облаштуємо нову базу для АТП-1, ми не зможемо отримати 100 нових автобусів за кошти Європейського інвестиційного банку.

Тут варто наголосити, що попри підтримку депутатами кредиту на 100 нових автобусів і виділення землі для їхнього базування, вони чомусь відмовились голосувати за ухвалу, яка б дала можливість власне розпочати будівництво. Не зовсім зрозуміла позиція, але сподіваємось, що після виборів усе налагодиться. Попри таку ситуацію у нас триває тендер, і незабаром оберемо постачальника 100 нових автобсуів, але ще треба збудувати нове автобусне депо.

Автобуси на АТП-1 миють і дезінфікують щоденно. На території автопарку підприємства працює мийка, куди щовечора після останнього рейсу заїжджають автобуси. А зранку, поки водії проходять щоденне обстеження свого здоров’я, кожен автобус ретельно дезінфікується. Більше того, кожного дня 6-7 автобусів на підприємстві відправляють на генеральне миття. Працівники мийки знімають сидушки з крісел і вимивають абсолютно весь салон. До речі, у нас справді за останній час зменшилась кількість скарг щодо проблем з чистотою в автобусах АТП-1. Якщо раніше на «Гарячу лінію міста Львова» регулярно надходили скарги про брудні вікна, протерті поручні і сидіння, то зараз пасажири почувають себе комфортніше.

АТП-1 має власну АЗС. Пам’ятаєте два роки тому на АТП-1 відкрили кримінальне провадження через закупівлю власних паливних баків? Правоохоронці знайшли нібито порушення під час торгів на Prozorro і вже два роки ніяк не можуть ці порушення довести. Хоча суть цієї закупівлі була у тому, щоб почати економити по кілька мільйонів щороку. Що я маю на увазі? Раніше АТП-1 не мало власних паливних баків і було змушене їх орендувати. Тепер підприємство придбало власні баки, закупляє дизельне паливо за вигіднішою ціною і заправляє ними автобуси. До речі, рівень палива у баках всіх автобусів постійно відстежується. Так на підприємстві запобігають зловживаннями зі сторони деяких водіїв.

Що ще є на території АТП-1? Це, звичайно, кімнати для відпочинку водіїв і технічного персоналу. Фактично будь-який працівник АТП-1 має місце, щоб прийняти душ, відпочити та поїсти. Також на території підприємства є хоч і невеликий, але повноцінний ремонтний цех. Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани підприємства, однак працівники намагаються максимально ремонтувати як старіші автобуси ЛАЗ, так і новіші Ataman, МАЗи та «Електрони».

Хотів би ще наголосити на важливому моменті. Завдяки виділеним смугам для громадського транспорту, які ми останнім часом активно облаштовуємо у Львові, суттєво зріс коефіцієнт виконання рейсів громадського транспорту. Якщо раніше на складних ділянках автобус міг «повзти» 30-40 хвилин, то зараз проїжджає їх за 10-15 хвилин. Це дозволяє робити більшу кількість рейсів і, відповідно, перевозити більшу кількість пасажирів.

***

У своєму влозі на Youtube разом з директором АТП-1 Орестом Хамулою детально показуємо, як ремонтують, миють і заправляють львівські автобуси. Розповідаємо більше про фінанси АТП-1, плани на майбутнє і про те, що роблять з водіями, які крадуть паливо.