Львівські трамваї перестали масово ламатися. І це не диво
Блог Андрія Білого про те, що змінилось у роботі ЛКП «Львівелектротранс» за три роки
Інші блоги автора
- Хто знищив львівський автобусний завод і що буде на його місці 3 вер 2021, 13:36
- Місто не може розвиватись без якісного громадського транспорту 25 серп 2021, 12:28
- Звільнення керівників комунальних підприємств у Львові. Що відбувається? 19 серп 2021, 11:33
Що ви знаєте про роботу міських комунальних підприємств Львова? Я маю можливість працювати з трьома – це ЛКП «Львівелектротранс», АТП №1 та ЛКП «Львівавтодор». Це підприємства, які за останні три роки круто змінюються і розвиваються. Ви це помічаєте, коли їздите у великогабаритному і комфортному транспорті рівними дорогами, а ми бачимо і економічну складову, показники ефективності, які також показую у своїх влогах на ютуб-каналі. Повірте, розвиток насправді суттєвий, хоча нам ще є багато над чим працювати. Саме тому вирішив детальніше розповісти про усі ці три підприємства, а почну з «Львівелектротрансу».
Що взагалі таке «Львівелектротранс» сьогодні? Це більше 130 трамваїв, понад 100 тролейбусів, депо, тягові підстанції, десятки приміщень для обслуговування цієї інфраструктури. І це, сам собою, команда професіоналів.
Отже, що змінилось за три роки?
У 2017 році, коли я прийшов працювати радником міського голови, ми провели аналіз всіх великих комунальних підприємств. щоб зрозуміти усі проблеми «Львівелектротрансу» і вирішити, що можна покращити, як зменшити витрати, покращити ефективність і робити поїздки пасажирів комфортнішими. Виявилось, що одна з найбільших причин занепаду електротранспорту в місті - це хронічне недофінансування «Львівелектротрансу» ще з 90-х років, яке призвело до досить складної ситуації на підприємстві. І попре всі зусилля міської ради це не призводило до системних покращень.
Щоб зануритись у проблематику і почати вибудовувати системні покращення на підприємстві, я провів біля року на посаді заступника директора «Львівелектротрансу» і навіть за цей час ми встигли багато чого змінити. Спочатку поставили перед собою питання: чого хоче пасажир? Хочеться, щоб тариф не був зависоким, щоб транспорт їздив за графіком, щоб було чисто і щоб, звичайно, трамваї і тролейбуси не ламалися. Останнє питання ще три роки тому було найбільш болючим для пасажирів. Саме питання надійності електротранспорту було найбільшою точкою біллю. І це було не безпідставно, тільки уявіть у 2017 році трамваї через різні неполадки поверталися в депо 900 разів в місяць, десятки разів в день трамваї просто зупинялися на лінії і зупиняли цілі маршрути. Як наслідок технічного стану до 40% рейсів електротранспорту могли не виконуватись. І ми розуміли, як сильно це дратувало пасажирів.
Зараз ми маємо ситуацію, коли трамваї повертаються через різні поломки у депо десь 200 разів на місяць. Це ще багато, але й природа заїздів змінилась, а також швидкість заміни рухомого складу, наприклад, ми також відслідковуємо кількість заїздів тривалістю більше 10 хвилин, і таких є 20-25 в місяць. Кількість поломок зменшилась саме через покращення якості обслуговування рухомого складу. Відповідно, знижуючи простої електротранспорту, ми вийшли на кращі показники у дотриманні графіків та інтенсивності руху.
Як ми це зробили? Підняли зарплати, набрали на роботу професійних технічних робітників та зуміли правильно організувати роботу. Зараз керівником «Львівелектротрансу» є Андрій Свищо, який раніше працював заступником директора цього підприємства. Разом з командою він зумів змінити процеси на підприємстві так, що усі ремонті роботи виконуються в рази швидше. У трамвайному депо на Городоцькій, наприклад, у нас віднедавна працює цех нестандартного обладнання у приміщенні, яке вже давно не використовувалось. Закупили станки, частину обладнання відремонтували і працюємо. Це не було просто і не зробилось за один тиждень чи навіть місяць, але ефект ми вже зараз можемо відчути.
Звісно, пандемія коронавірусу не оминула і «Львівелектротранс», і це дуже негативно вплинуло на економічний стан підприємства.
***
У своєму нещодавньому влозі на YouTube я показую, що відбувається всередині трамвайного депо на вул. Городоцькій і тролейбусного депо на вул. Тролейбусній. Повірте, побачити зсередини, як робітники ремонтують електротранспорт, на якому обладнанні і як взагалі відбуваються процеси на підприємстві – дуже цікаво. Разом з фахівцями «Львівелектротрансу» більш детально розповідаю, як нам вдалося мінімізувати поломки електротранспорту і продовжити життя старим трамваям і тролейбусам. Показую обладнання, станки, на яких ми «перевзували» берлінські трамваї, ремонтуємо «гармошки» трамваїв і тролейбусів і ще багато цікавого. І, звісно, обговорюємо з Андрієм Свищом плани на майбутнє.
Увага: після перегляду цього відео у вас може з’явитись бажання приєднатись до команди «Львівелектротрансу». Ось у цьому розділі на сайті підприємства можна ознайомитись з вакансіями.
До речі, до перегляду цього влогу ви знали, що у Львові зберігається і досі використовується вагон Sanok SW1 1909 року, яких всього лишилось декілька у світі?