Колишньому прем’єр-міністру Миколі Азарову оголосили підозру в держзраді

Микола Азаров погоджував «харківські угоди», які передбачали подовження перебування Чорноморського флоту на території України

18:30, 24 березня 2021

Державне бюро розслідувань (ДБР) у середу, 24 березня, повідомило про підозру колишньому прем’єр-міністру Миколі Азарову в державній зраді за погодження так званих «харківських угод» у 2010 році.

Офіс генпрокурора повідомляє, що 20 квітня 2010 року Микола Азаров погодився на умови тоді ще президента Росії Дмитра Мєдвєдєва про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України під приводом знижки на природній газ.

Після цього, як передає ДБР, він погоджував проекти документів з боку керівників правоохоронних органів та українського уряду, а також сприяв реалізації інтересів Росії під час усіх стадій погодження «харківських угод».

Йому надіслали підозру за «останнім відомим місцем проживання». Відомо, що Азаров наразі мешкає в Росії.

Справа «харківських угод»: що відомо

11 березня 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Службі безпеки України (СБУ) доручили перевірити ратифікацію «харківських угод» і всіх 236 депутатів, які за неї голосували. Данілов зазначив, що у списку на перевірку є і чинні нардепи та олігархи. Утім, як зауважив після цього міністр юстиції Денис Малюська, депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування, тож притягнути їх до відповідальності буде неможливо.

16 березня СБУ провела низку обшуків в РНБО, Верховній Раді, а також у Кабінеті міністрів. Справа розслідується за фактом можливої державної зради.

21 квітня 2010 року на той момент президенти України і Росії Віктор Янукович та Дмитро Медведєв підписали так звані «харківські угоди», які передбачали подовження перебування Чорноморського флоту на території України до 2042 року в обмін на зниження ціни на газ. Після окупації Криму Росія в односторонньому порядку розірвала ці угоди.